Ekonomi

Altın uzmanından altın yatırımcılarına önemli uyarı! “Bu yıl kim zarar edecek?”

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, küçük ölçekli altın yatırımcılarına yönelik çeşitli uyarı ve tavsiyelerde bulundu. Memiş, altın yatırımcılarına yönelik, hükümetin vatandaştan izlemesini istediği yola ilişkin olarak da fikirlerini dile getirdi.

Türkiye’de son dönemlerde altın ve para piyasalarında sert fiyat hareketlilikleri yaşandı ve fiyatlarda yaşanan oynaklık, kendisini göstermeye devam ediyor. Bu durum, yatırımcıların geleceğe yönelik izleyeceği yolla ilgili belirsizliklerin ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Yatırımcılar, uzmanlardan gelen değerlendirme, uyarı ve tavsiyeleri dikkate alıyor. Bu kapsamda altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş de küçük ölçekli altın yatırımcılarına yönelik, hükümetin vatandaştan izlemesini istediği yola da değinerek değerlendirmelerini dile getirdi. İslam Memiş, altın yatırımcılarını uyardı.

İslam Memiş, Hükümetin “Yastık Altı” Planlarına İlişkin Konuştu

İslam Memiş gram altın, çeyrek altın ve bileziklerin ekonomiye kazandırılmasını hedefleyen planla ilgili konuştu. Uzman isim konuya ilişkin açıklamasında “Devletler bazen yastıkların altındaki altını ekonomiye sokmaya çalışıyor. Ancak bu söylendiği kadar kolay değil, satın alamazsınız. İnsanlar ev almak için biriktirir ve geleneksel olarak da altın tutar. Bu amaçla uygun maliyetlerle altın biriktiren kişilere ev kredisi verirseniz, bu altın son çalışmanın altından çıkacaktır.” ifadelerini kullandı.

Memiş: Parite İşlemini Öğrenmeyen Kişi Zarara Uğrayacaktır

Yastık altında 2 ton altın bulunduğunu ifade eden Memiş, çok daha yüksek miktarlar için birkaç uygulama yapılması gerektiğini belirtti. Açıklamalarında “Bu yıl kim zarar edecek? Kısa vadede TL ile alım satım yapanlar ciddi zarara uğrayacak. Parite işlemini öğrenmeyen kişi zarara uğrayacaktır. Kim basket atamazsa kaybeder. Basketbol kültürünü yapanlar kazanacak” sözlerine yer veren Memiş, yatırımcılara verdiği tavsiyesinde “Sepetinizde mutlaka altın ve Türk Lirası bulunmalıdır.” dedi.

“Altın Almak İçin En Uygun Dönem”

İslam Memiş, 720 TL seviyesinden altın alanların yüzünün güleceğini belirtti ve “Gram altın olarak hedefimiz 1.450 TL” ifadelerine yer verdi. İslam Memiş, yaptığı açıklamalarında, altın almanın en uygun zaman olduğunu da dile getirdi. Memiş “Bugünlerdeki kafa karışıklığı, fiyatlanma, veriler sizi ilgilendirmiyor. Altın almanın ucuz olduğu süreçteyiz. Burada da parite ile işlem yapacağız.” ifadelerini kullandı. İslam Memiş,