Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

T.C kimlik numarasıyla e-Devletten başvuran herkese 1.100 TL veriliyor! Aile Bakanlığı sosyal destek ödemeleri hesaplara yatırılıyor

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal destek ödemeleri devam ediyor. Devlet tarafından ihtiyacı olan vatandaşlara Aile Bakanlığı sosyal destek ödemeleri başlığı altında nakit para ödemesi yapılıyor. Bakanlık tarafından destek ödemeleri hakkında bir duyuru yapıldı. Bu duyuruda sosyal destek ödemelerinin devam ettiği belirtildi. İlk etapta 1000 lira olarak ödenen bu nakit destekler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının ardından 1.100 TL’ye yükseltildi. e-Devlet üzerinden başvuru yapanlara nakit ödeme yapılacağı ifade edildi. Bu ödemeler eğer onaylanırsa kişilerin banka hesabına geçiyor.

e-Devlet sistemi üzerinden yapılan duyuruda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Pandemi Sosyal Destek Faz-3 Başvuruları, e-Devlet üzerinden “T.C. Kimlik Numarasının” son hanesine göre alındığı paylaşıldı. Ayrıca bu destek ödemeleri hakkındaki ayrıntılar da paylaşıldı.

O KİŞİLERE ÖDEME YAPILMAYACAK

Başvuran kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan birinin bulunması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacağı ifade edildi:

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,

5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri,

5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar,

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler),

İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar,

İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar

KİŞİ BAZLI DEĞERLENDİRME OLACAK

Konu ile ilgili olarak başvuru süreci e-Devlet üzerinden takip edilecek ve değerlendirmeler kişi bazlı olmayacak aile bazında değerlendirilecektir. Bu durumda aynı aileden birden fazla başvuru yapılması durumunda tek bir başvuru değerlendirilecektir.