EğitimGündem

Müjdeli haber: Okullarla ilgili karar duyuruldu!

Okula giden herkesle ilgili önemli karar açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamasında Bilim Kurulu toplantısında ilk olarak maske yasağını konuşacaklarını belirterek, öğrencilere müjdeli haberi verdi. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde okullardaki maske yasağının kalkması bekleniyor.

Bakan Koca, maske zorunluluğuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, Bilim Kurulu toplantısında önemli kararların alınacağını açıkladı. Gelen bilgiye göre konuşulacak ilk konu maske zorunluluğu.

BAHAR GELDİ, YAZA GİRİYORUZ, ENDİŞE ETMEYİN

Koca, geçtiğimiz yıl, “Maskeli son yazımız” açıklaması yapmıştı. Yapılan o açıklama Bakana hatırlatıldı. Fahrettin Koca ise, “O dönem inanan çok olmamıştı. Geldiğimiz noktada bahar geldi, yaza giriyoruz. Endişe etmeyiniz, en kötü günlerimiz geride kaldı, müsterih olun” dedi.

BİLİM KURULUNDAN ÇOK ÖNEMLİ TOPLANTI

Koronavirüs Bilim Kurulu, Fahrettin Koca başkanlığında haftaya toplanacak. Özellikle yapılan bu toplantı, en önemli toplantıları olacak. Koca maske yasağına değinerek, şu açıklamayı yaptı:

“Özellikle maske başta olmak üzere bu anlamda alınacak önemli kararlar olacak, okullarda maske kullanımı dahil olmak üzere. Okullarımız başta olmak üzere maske uygulamasını da haftaya Bilim Kurulu değerlendirmiş olacak”

OKULLARDAKİ MASKE YASAĞI KALKIYOR

Öğrenci ve öğretmenleri yakından ilgilendiren olaya göre okullardaki maske yasağı kalkıyor. Önümüzdeki hafta Çarşamba günü toplanacak olan Bilim Kurulu ilk olarak maske yasağını ele alacak. Bu çerçevede okullardaki maske yasağının kaldırılacağı ifade ediliyor.