Editörün SeçtikleriEkonomiEmlak

Ev ve araba alacaklara acil duyuruldu! Fiyatlar o tarihte düşecek! Paranızı hazırda tutun!

Son dönemlerde tavsiye ve açıklamalarıyla gündemde olan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş çok önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle ev ve araba alacaklar için tarih veren Emmiş, fiyatların düşeceği tarihin altını çizdi.

Ev ve araba fiyatlarına gelen peş peşe zamlar sonrasında Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yaptığı açıklamalarıyla altın fiyatlarının düşüp düşmeyeceğini de söyledi.

EV VE ARABA ALMAK RESMEN HAYAL OLDU

Ne yazık ki artan fiyatlardan sonra son dönemlerde ev ve araba almak kulağa hayal gibi geliyor. Vatandaşların ciddi bir birikimi olmadığı sürece büyük borçlara girmekten çekinmeye başlıyor. İyi bir maaşı olmayanın ev ya da araba sahibi olamadığı bu günlerde bankalar da faiz oranlarını yükselterek vatandaşları üzdü.

Ev ve araba alımı yapacaklar için kritik uyarılarda bulunan Memiş, şu an için arabaya para yatırmanın ölü bir yatırım olduğunu söyleyerek, orta halli bir ara ile ev fiyatının kafa kafaya gittiğini belirtti.

2-3 AY DAHA BEKLEYİN

İslam Memiş, açıklamasında şimdilik araç alımının ertelenmesi gerektiğini belirterek “Ben olsam 2-3 ay araç kiralayarak nefsimi kırabilirim ancak 100 liralık malı 200’e almam” ifadelerini kullandı.

EV VE ARABA FİYATLARI BU TARİHTE DÜŞECEK

Araç alım tavsiyesinin dışında emlak sektörü hakkında da bilgi veren uzman isim yakın zamanda altın fiyatlarında da düşüş beklediğini belirtti. Temmuz ve Haziran aylarında emlak ile araba sektöründe durgunluk başlayacağını hatta büyük emlak şirketlerinin iflas bile edebileceğini açıklayan İslam Memiş, bu sebeple birçok kişinin nakit paraya döneceğini bu sebeple de ev ve araba fiyatlarında düşü olacağını söyledi.