Editörün SeçtikleriEğitim

2. sınıftan 12. sınıfa kadar olan bütün öğrencileri ilgilendiren açıklama geldi!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. MEB, milyonlarca öğrenci için harekete geçerek detayları aktardı. Açıklama ilkokul 2. Sınıftan 12. Sınıfa kadar olan bütün öğrencileri kapsıyor. MEB erişime açıldığını ve bütün öğrencilerin ücretsiz bir şekilde yararlanabileceğini belirtti. Detaylar haberimizde..

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bütün kademe ve sınıf seviyesindeki öğrencilere destek olmak amacıyla hazırlanan mayıs ayı yardımcı kaynak paketine erişim açıldı. Yardimcikaynaklar.meb.gov.tr adresi üzerinden erişime geçilebilecek olan kaynaklar 2. Sınıftan 12. Sınıf öğrencilerine kadar bütün öğrenciler yararlanabilecek.

36 MİLYON OLDU

Öğrenciler için hazırlanan çalışma kitapları nisan ayı içerisinde öğrencilere ulaştırıldı. Geçen yıldan bu yana ücretsiz bir şekilde öğrencilere sunulan kaynak sayısı 36 milyon oldu.

BÜTÜN ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ VERİLECEK

Sekizinci yardımcı kaynak destek paketinin öğrencilerin erişimine açıldığını belirten Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer şunları söyledi:

“Her ay ilkokul ikinci sınıftan lise son sınıfa kadar tüm eğitim kademelerinde öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak kapsamlı bir yardımcı kaynak paketi paylaştık. Bu eğitim öğretim yılı için son olan ve 8 bin sorudan oluşan mayıs ayı yardımcı kaynak paketini öğrencilerimizin istifadesine sunduk. Bu paketle birlikte öğrencilerimizle paylaştığımız soru sayısı da 70 bine ulaştı. Burada alanında uzman ve çok deneyimli bir kadro tarafından her geçen gün kapasitesi artırılan önemli bir kaynak havuzu oluşturuluyor. Ders kitaplarını ülkemizin tüm çocuklarına ücretsiz olarak dağıttığımız gibi yardımcı kaynaklar konusunda da aynı hassasiyeti gösteriyoruz. Bu yılın sonuna kadar 100 milyon yardımcı kaynağı basılı hâlde öğrencilerimize göndereceğiz. Bu süreç başarılı bir şekilde ilerliyor. Salgın sürecindeki öğrenme kayıplarını telafi etmek ve sınav sürecindeki öğrencilerimizi desteklemek için çalışmaya devam edeceğiz”