Editörün SeçtikleriEğitimEkonomi

Az önce onaylanıp açıklandı! Çocuğu olan ailelere her çocuk için 1.250 TL devlet desteği!

Artış gösteren ekonomik kriz sonrasında ihtiyaç sahiplerine destek verilmeye devam ediliyor. Gelen son habere göre Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilere yardım verileceğini duyurdu. Buna göre bin 400 TL ile 2 bin 125 TL arasında yardım verileceği belirtildi. Hesaplara direkt olarak yatırılacağı açıklandı. İşte merak edilenler..

Öğrenci yardımı açıklaması şimdi MEB tarafından yapıldı. Buna göre öğrencilere 1400 TL ile 2125 TL arasında yardım yapılacağı belirtildi. 2022 yılının ortalarına gelmemize rağmen yardım paraları peş peşe gelmeye devam ediyor. Peki, kimler bu yardımdan yararlanabilir? Kimlere öğrenci yardımı yapılır?

BAKAN ÖZER AÇIKLADI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamasında detayları aktardı. Buna göre meslek liseleri ile alakalı olarak yapılan açıklamada öğrencilerin 2-3 sene boyunca mesleki eğitim merkezleri sayesinde asgari ücrete göre ödeme aldıklarını ifade ederek, ödemelerin bu yıl içerisinde 1400 TL ile 2.125 TL arasında değişeceğini belirtti.

ÖĞRENCİLER NE KADAR ÜCRET ALIYOR?

Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri aldıkları ücretin asgari ücrete göre değişebileceği belirtildi. Ödemelerin 1.400 TL ile 2.125 TL arasında olacağı ifade edildi. Öğrencilerin alacağı ücretin belirlenmesinde eğitim gördükleri sınıfın da önemli olduğu açıklandı.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvuruda bulunacak olan öğrenciler Mesleki Eğitim Merkezi müracaatında bulunması gerekiyor. Bunu da sadece Meslek Lisesi öğrencileri yapabilecek. Öğrencilerin 9. Sınıfta kayıt olması gerekecek.

Öğrencilerin sağlık açısından bir sorunu olmadığını gösteren sağlık sorunu olmaması gerektiği açıklandı. Bu sebeple öğrencilerin rapor alması gerektiği belirtildi. Mesleki Eğitim Merkezi’ne kayıt yaptırmak isteyenlerin aynı zamanda işletme protokolü imzalaması gerekiyor.