Editörün SeçtikleriEkonomi

Rekor Zam Kapıda! Araç Ve Konuttan Sonra Şimdide…

Otomobil ve konut fiyatlarına peş peşe gelen zamların ardından şimdide arsa fiyatlarına rekor zam beklendiği ortaya çıktı. Finans Analisti İslam Memiş, “önümüzdeki günlerde en çok arsa fiyatları konuşulacak ve hızla yukarı çekilecek” dedi.

Finans Analisti İslam Memiş, kişisel Youtube kanalında açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Memiş, son paylaşımında “Piyasada konut üretmek için araziye ihtiyaç olduğunu söyleyerek önümüzdeki günlerde sadece arsa fiyatları konuşulacak” dedi.

“Arsa Fiyatlarına Fahiş Zamlar Gelecek”

Memiş “Sıra arsa ve toprak fiyatlarındaki ranta geldi. Önümüzdeki aylarda bunu konuşuyor olacağız. Ev almayan yatırımcıların nakit parası varsa Türkiye genelinde herhangi bir yerden toprak ya da arsa almanız gerekiyor. Çünkü ciddi bir talep artışı olacak. Emlak üretmek için araziye ihtiyaç var. Arsa talebinde büyük artış olacak. Tahminimce yeni imarlar yapılacak. Bu yeni imarlarla birlikte arsa fiyatlarında da ciddi bir rant, fahiş artışlar bekliyorum.

“Toprağa Yatırım Yapan Uzun Vadede Kazanır”

Özellikle önümüzdeki aydan itibaren yılsonuna kadar arsa fiyatlarındaki fahiş artışlar konuşulacak. Önümüzdeki yıl özellikle arsa ve tarla fiyatlarının konuşulacağı bir Türkiye karşımızda olacak. O yüzden elinizde bir miktar paranız varsa arsa ve toprak yatırımı yapmanızı kişisel olarak önemsiyorum. Bu süreçte altın ve gümüş olarak para biriktirenler toprağa yatırım yapmalı. Toprağa yatırım yapanlar uzun vadede her şeye karşı en çok kazanan yatırımcılar olduğunu da hatırlatmak isterim” ifadelerini kullandı.