Editörün SeçtikleriEkonomi

Emeklilere 19 Mayıs müjdesi geldi! Maaşı 1.500 TL üzerinde olanlara 500 TL anında nakit verilecek!

Emekli vatandaşlar maaşlarını hangi bankadan alacaklarını seçerken, aynı zamanda bankaların verdiği promosyon ödemeleriyle de yakından ilgileniyor. Emeklilere resmen 19 Mayıs müjdesi verildi. Yapılan açıklamaya göre maaşı 1.500 TL üzerine olan emeklilere 500 TL anında nakit ödeme yapılacak. Yapılacak olan ödemenin detayları ve merak edilenler haberimizde..

Emekli promosyon ödemelerinden yararlanmak isteyenlerin ilk olarak maaşını Vakıfbank’tan alması gerekiyor. Bununla birlikte maaşları Vakıfbank’tan almak için 3 yıl şartı sağlamak gerekiyor.

Vakıfbank, resmi web sayfası üzerinden yaptığı açıklamasında, “Sosyal Güvenlik Kurumu ile Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. arasında imzalanan Protokol kapsamında sigortalı ve hak sahiplerine ilk bağlanan gelir/aylık ödemeleri ile emekli ikramiyelerinin ve Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında gelir/aylık alanlara promosyon ödemesi yapılmaya başlanmıştır” ifadesini kullandı.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvuruda bulunmak isteyenler için promosyon ödemeleri için size en yakın Vakıfbank şubesine başvurabilirsiniz. Bunun dışında başvurularınızı Vakıfbank mobil uygulaması ya da Vakıfbank ATM’lerinden yapabilirsiniz.

(bir) aya isabet eden emekli maaşı tutarı;

1.500.-TL’ye (1.500.-TL hariç) kadar olanlara 3 yıl için toplam 500.- TL,

1.500 – 2.500.-TL (2.500.-TL hariç) arasında olanlara 3 yıl için toplam 625.- TL,

2.500.-TL ve üzeri olanlara 3 yıl için toplam 750.- TL

3 (üç) yıllık süre için peşin ve nakdi olarak promosyon ödemesi yapılacaktır.

GEREKLİ KOŞULLAR NELER?

Promosyon ödemeleri;

3 yıl süre ile emekli maaşının Bankamızdan alınmasının taahhüt edilmesi koşuluyla ödenecektir.

Söz konusu 3 (üç) yıllık süre içerisinde, gelir/aylık tutarlarında meydana gelecek yıllık artış dolayısıyla, gelir/aylık alanlara ilave promosyon ödemesi yapılmayacaktır.

VAKIFBANK’TAN EMEKLİ MAAŞINI ALMANIN AYRICALIKLARI NELER?

VakıfBank ATM’lerinden günlük 5.000-TL’ye kadar ücretsiz para çekim imkanı bulunmaktadır.

Maaş hesapları kullanılarak İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık kanallarından tanımlanacak düzenli EFT/havale talimatları dahil olmak üzere, yapılacak havale, EFT ve FAST (anlık ödeme) işlemlerinden masraf alınmamaktadır.

Aracınızla otoyol ve köprülerden rahatça geçebilmeniz için maaş hesabınıza bağlı HGS etiketini ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Ayrıcalıklarla dolu Bankamız kredi kartlarından kart aidatı alınmayacaktır. (Mevcut Bankamız kartlarının önceki yıla ait kart aidatları ile MilPlus Kredi Kartları ve bunlara ait Ek Kartlar hariçtir.)

Müşteri İletişim Merkezimizden, öncelikli bağlanma hizmetinden yararlanabilirsiniz.