Editörün SeçtikleriEkonomi

81 ildeki her aileye 1.150 TL nakit para ödemesi başladı! PTT’den anında geri ödemesiz paranızı alın!

Devlet, vatandaşlara aylık destek ödemeleri yaptığı gibi tek seferlik destek ödemelerini de yapmaya devam ediyor. Çeşitli başlık altında verilmeye devam eden ödemelerin bir kısmı da çocuklu aileleri yakından ilgilendiriyor. Sosyal hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından verilen gaz ödemesinin dışında diğer başlıklar altında da ödeme yapılıyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Elektrik tüketim desteğinden yararlanmak isteyenlerin başvurularını Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bünyesindeki Sosyal Hizmetler Müdürlüklerine yapabilecekleri açıklandı. Aynı zamanda bulunduğunuz bölgedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına da başvuru yapabilecekisiniz.

KİMLER YARARLANABİLİR?

SYD Vakıfları tarafından 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu ve 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun kapsamında; düzenli merkezi yardım ve aylıklara (Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı (EVEK), Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı (MAAY), Öksüz/Yetim ve Asker Çocuğu Yardım Programı (ÖYAÇ), Şartlı Eğitim – Şartlı Sağlık Yardım Programı (ŞESY), Çoklu Doğum Yardım Programı, Kronik Hastalık Yardım Programı, Engelli Aylıkları, Yaşlı Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı)ilişkin hak sahipliği belirlenen ve bu hak sahipliği devam eden hanelerin bu destekten yararlanabileceği bildirildi.

1.150 TL DESTEK VERİLİYOR

E-Devlet üzerinden başvuruların alındığı aktarılırken aylık dsetek olarak 450 TL ile 1.150 TL arasında desteklerin aktarılacağı ifade edildi.