Ekonomi

Bu bankalar emeklilere özel kredilerde yarışa girdi! Emekliye en uygun kredi hangi bankada?

Bankalar son dönemlerde, ekonomik olarak zorlu koşulların da kendisini iyice göstermesi ile birlikte daha fazla müşteriye ulaşmak adına kampanya yarışına girdi. Bu yarışta bankalar özellikle de emekli maaş müşterileri ile çalışmak istediği için, emeklilere özel bankacılık ürün ve hizmetleri de daha sık gündeme gelmeye başladı. Emekli vatandaşlara yönelik birçok kampanya ve ürün fırsatı sunan bankalar, bu kapsamda emeklilere özel düşük faizli krediler ile dikkatleri çekti. Peki emeklilere düşük faizli kredi imkanı sunan bankalar hangileri? İşte detaylar…

Denizbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Emeklilere özel kredi fırsatı sunan bankalar arasında yer alan Denizbank, söz konusu kredi kapsamında 36 aya kadar vade imkanı ve %2,00’dan başlayan faiz oranları sunuyor. İsteyen emekli maaş müşterileri online bankacılık kanalları ya da doğrudan şubeler üzerinden bu krediye başvuruda bulunabiliyor. Denizbank’ta 12, 24 ve 36 ay vadeli emeklilere özel 10 bin TL’lik ihtiyaç kredilerinde faiz oranı %2,00 olarak belirleniyor.

PTT Emeklilere Özel Kredi Fırsatı

PTT, N Kolay ile kurduğu işbirliği doğrultusunda emekli maaş müşterilerine 1.250 TL alt limitinden 80 bin TL üst limitine kadar 3 – 36 ay vade aralığında ve %2,49 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi olanağı sunuyor. 80 yaşına kadar olan emekli vatandaşlar, maaşlarını PTT’den almaları halinde N Kolay aracılığı ile sunulan bu kredilerden yararlanabiliyor. 80 yaşındaki emekliler için 4 yıl olan vadeli kredide vade süresi azami 3 yıl olarak belirleniyor.

Ziraat Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Emeklilere özel kredi imkanı sağlayan bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası, emeklilere özel tüketici kredisinde %1,79 faiz oranı sunuyor. Azami 36 aya kadar vade imkanı sağlayan Ziraat Bankası’nda bu şartlar altında 36 ay vadede 20 bin TL ihtiyaç kredisinde aylık taksit ödemesi de 803,43 TL olarak hesaplanıyor.