Editörün SeçtikleriEkonomi

Cumhurbaşkanı müjdeledi: Yeni sosyal yardım desteği bayramdan önce hesaplara yatırılacak! Kimler yararlanacak?

Gelen bir son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen kabine toplantısı sonrasında önemli açıklamalar peş peşe geldi. Erdoğan, yapmış olduğu açıklamasında yeni sosyal yardım desteğini duyurdu. Buna göre Mevcut programlardan yararlanamayan kesimlere yönelik 15 milyarlık yeni paketin devreye alınacağı duyuruldu. Detaylar haberimizde..

Son bir yıl içerisinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının yardımından faydalanmış olan aileler herhangi bir şekilde başvuru yapmadan çocuklarını okula kaydedebilecek.

15 MİLYAR LİRALIK YENİ BİR YARDIM PAKETİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Yeni destek programlarının devreye alınacağı duyuruldu. Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde:

“Bir müjde de sosyal yardımlar konusunda vermek istiyorum. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz yaklaşık 98 milyar liralık sosyal yardımda ihtiyaç duyan her vatandaşımızın yanında olmuştuk. Bu yıl sosyal yardım bütçemizi ek programlarla daha da güçlendiriyoruz. Amacımız gelişen ve büyüyen Türkiye’nin refahının tüm kesimlerle paylaşılmasını sağlamaktır. Bu kapsamda ‘Türkiye Aile Desteği’ programıyla ekonomik olarak dezavantajlı ancak mevcut programlardan yararlanamayan kesimlere yönelik 15 milyar liralık yeni bir paketi daha devreye alıyoruz.

“ANASINIFI YARDIM PROGRAMININ DA HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı anaokullarına veya anasınıflarına çocuklarını kaydettiren aileler için de bir destek programı oluşturduk. Bu program çerçevesinde son bir yılda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının yardımlarından faydalanmış olan aileler herhangi bir başvuruya gerek kalmaksızın çocuklarını okullara kaydettirebilecektir. Ana okulu anasınıfı yardım programının da hayırlı olmasını diliyorum”