Gündem

Yasak Elma Dizisinde Her Şey Birbirine Girdi; Çağatay Öldü! Ender Bırakacağım Dedi, Geri Döndü! “Neler Oluyor?”

FOX TV ekranlarının kelimenin tam bir manasıyla reyting canavarı olan Yasak Elma dizisi, 13 Haziran 2022 Pazartesi günü ekranlara gelen son bölümü ile sezon finaline çıktı. Sezon finalinde yaşananlar ile seyircisinin ağzını adeta açık bırakan Yasak Elma dizisi ucu açık bir sezon finali bölümü ile ara verdi. Bu arada hangi başrol oyuncularının diziden ayrılacağı konuşuluyordu ki; Yasak Elma dizisinin Çağatay’ı Berk Oktay, ayrılışını açıkladı.

Yayınlanan sezon finalinin ardından yeni projesi dahi ortaya çıkan Yasak Elma dizisinin Çağatay’ı Berk Oktay, diziden ayrıldığını yaptığı bir paylaşım ile doğruladı. Yasak Elma dizisinin ekibine ve seyircisine veda eden Berk Oktay’ın yeni sezon için ATV’nin yeni dizisi Bir Küçük Gün Işığı ile anlaştığı öğrenildi. Geçtiğimiz günlerde ayrılacağını söyleyen Yasak Elma dizisinin Ender’i Şevval Sam için Eda Ece’den gelen açıklamalar ise, dizinin seyircisinin kafalarını bir hayli karıştırdı.

Eda Ece, Şevval Sam’ın Yasak Elma Dizisinden Ayrılacağını Yalanladı

Verdiği bir konser sırasında yorgun olduğunu ve dinlenmeye ihtiyacı olduğu için bir ara vermesi gerektiğini söyleyen Yasak Elma dizisinin Ender’i Şevval Sam, ayrılık sinyalini vermiş ve dizinin seyircisini bir hayli üzmüştü. Bu mesajın ardından resmi olarak ayrılıp ayrılmadığını açıklamayan Şevval Sam’ın canlandırdığı Ender karakteri de sezon finalinde Çağatay’ın öldüğü aracın içindeydi. Bu nedenle Ender’in ölmesine ve Şevval Sam’ın diziden ayrılmasına kesin gözüyle bakılırken; Yasak Elma dizisinin Yıldız’ı Eda Ece’den kafaları karıştıran bir açıklama geldi. TV100 kameralarına açıklama yapan Eda Ece, Med Yapım’ın senaristinden oyuncusuna kadar ekip içerisinde yer alan herkese kesintisiz bir ay tatil verdiğini ve Şevval Sam’ın dinlenme diyerek bunu kastettiğini söyledi. Şu an için Şevval Sam’ın ayrıldığına ilişkin bir durumun olmadığını açıklayan Eda Ece, Şevval Sam’ın kadroda olduğunu ifade etti.

Şevval Sam, Kendisi Ayrılık Mesajı Vermişti

Yasak Elma dizisinin Yıldız’ı Eda Ece’nin açıklaması Ender sevenlerini bir nebze olsa rahatlasa da daha önce ayrılık mesajının Şevval Sam’ın kendisinden gelmiş olması kafaları karıştırmıştı. Geçtiğimiz sezon arasında Yasak Elma’da yaşlanmak istemediğini söyleyen Şevval Sam, bu sezon arası öncesinde ise, artık dinlenmeye ihtiyacı olduğunu dile getirmişti.