Editörün SeçtikleriEkonomi

Brent petrol bir günde 52 TL birden düştü: İndirim haberi anında geldi! Hemen pompaya yansıtıldı!

Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaş sebebiyle brent petroldeki dalgalanma tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda akaryakıt alacaklar benzin ve motorin fiyatlarını sürekli olarak takip ediyor. Bugün gelen son dakika haberine göre brent petrol sadece bir gün içerisinde 52 TL birden düştü. Bu düşüş akaryakıt fiyatlarına direkt indirim olarak yansıdı.

Son dönemlerde artık hemen hemen her gün zam ve indirim haberleri peş peşe gelmeye başladı. Bunun üzerine vatandaşlar 22 Haziran akaryakıt indirimi ne kadar? Sorusunun cevabını araştırmaya başladı. Yapılan açıklamaya göre brent petrol fiyatlarında meydana gelen sert düşüş benzin fiyatlarına indirim olarak yansıdı.

BRENT PETROL SERT DÜŞTÜ

Akaryakıt fiyatlarının belirleyicisi olan brent petrol gün içerisinde 114 dolardan 111 dolara kadar düştü. 3 dolarlık düşüş direkt olarak benzinde 25 kuruşluk indirim olarak yansıdı.

BENZİNE İNDİRİM YAPILDI

Benzine indirim geldiği duyuruldu. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzin fiyatlarında 25 kuruşluk bir indirim yapıldığı duyuruldu. Yapılan indirim direkt olarak pompa fiyatlarına yansıtılacak. İndirim sonrasında benzinin litre fiyatı ortalama 27 TL 50 kuruştan 27 TL 25 kuruşa düştü.

Ancak motorin ve otogaz fiyatlarında indirim beklenmediği belirtildi.

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

Güncel akaryakıt fiyatları şu şekilde belirtildi:

İstanbul’da motorin litre fiyatı 29.99 liradan satılıyor.

Benzinin litresi ise ortalama 27.51 liradan satılıyor.