Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Daha Temmuz zammı yapılmadan peş peşe zamlar yapıldı! Çok büyük zam yapıldı: Salı gününden itibaren yeni fiyatlar geçerli

Elazığ’da toplu taşıma ücreti ve ekmeğin fiyatına zam yapıldı. Toplu taşımada tam bilet 6 TL, öğrenci 4.5 TL olurken ekmeğin fiyatı ise 4 lira olarak belirlendi. Konu ile ilgili olarak akaryakıt fiyatlarında artan artış toplu ulaşım maliyetlerini etkilemeye devam ederken bu durum karşısında dayanamayacak duruma gelen esnaf ulaşıma zam yapma kararı alındığı duyuruldu.

YENİ ZAM KARARI ALINDI

Bununla beraber Elazığ’da toplu taşıma ücretlerine yüzde 50 oranında zam yapıldığı belirtilerek zammın ardından toplu taşıma ücretleri 4 liradan 6 liraya, öğrenci taşıma ücreti de 3.5 liradan 4.5 liraya yükseltildiği ifade edildi.

AÇIKLAMA YAPILDI

Elazığ Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman bu zam hakkında açıklamalarda bulundu. Toraman açıklamalarında zamlı fiyatların salı günü başladığını belirtti ve şöyle devam etti:

“Allah nasip etti taksimetre fiyatlarımız ile ilgili bir çalışma düzenlemiş olduk. Taksimetre fiyatında açılışlarımız 12 lira, kilometre bazlı 10 lira zaman tarifesi olarak da bekleme saati 36 lira, indi bindiler de 30 lira olarak belirlendi”

EKMEK 4 LİRAYA KADAR ÇIKTI

Öte yandan unun fiyatı, elektrik ve doğalgaza gelen zamların ardından Elazığ’da 200 gram ekmeğin fiyatı 3 liradan 4 liraya yükseldi.