Editörün SeçtikleriGündem

Vali kötü haberi verdi: Maalesef yine görüldü! Bir kişi hayatını kaybetti

Validen kötü haber az önce geldi. Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, maalesef kentte yine kene görüldüğünü ve bu sebeple de bir kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. 9 kişi ise hastanelerde tedavi görmeye devam ediyor. Detaylar haberimizde

Açıklama Vali Ayaz tarafından yapıldı. Kurşunlu ilçesi muhtarlar toplantısında yapmış olduğu konuşmasında özellikle yaz aylarında ortaya çıkan kene hastalığının kentte çok sayıda vaka ile yeniden ortaya çıktığını belirtti.

1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 9 KİŞİ TEDAVİ GÖRÜYOR

Vali açıklamasında kentte 9 kişinin KKKA hastalığı sebebi ile tedavi gördüğünü belirterek şunları söyledi:

“Bu hastalıkla ilgili vatandaşlarımızın çok dikkatli olması gerekiyor. Kene vakasıyla karşılaşıldığında vatandaşlarımızın keneyi çıkarmakla uğraşmayıp derhal sağlık kuruluşuna başvurması gerekiyor. Bu yıl önceki yıllara göre çok fazla kene vakası var. Maalesef bir gencimizi de bu hastalıktan kaybettik. Bu hastalıkta zamanında müdahale ile tedavi mümkün”

MUTLAKA BAŞVURSUNLAR

Ayaz, koronavirüsün bir süredir gündemde olmadığını ifade ederek, “Yine de belirti gösteren vatandaşlarımız varsa mutlaka sağlık kurumlarına başvursunlar. Aşı olmayan vatandaşlarımız da aşılarını gecikmeden yaptırmalı” uyarısında bulundu.

BİR SÜRE DAHA DEVAM EDECEK

Yağışlara karşı da uyarılarını sıralayan Vali Ayaz, “Yağışlar bir süre daha devam edecek. Vatandaşlarımız mümkün olduğunca hareketli olmamalı, dere yataklarından uzak durmalı ve açık arazide yıldırıma karşı dikkatli olmalı. Birkaç gün sonra havaların mevsim normallerine dönmesini bekliyoruz” dedi.