Gündem

4,5 Büyüklüğünde Deprem Oldu! Çevre İllerden Hissedildi! AFAD, Kandilli ve İçişleri’nden Peş Peşe Açıklama Geldi

AFAD, Malatya’nın Hekimhan ilçesinde 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Çevre illerden de hissedilen depremin derinliği 15 kilometre olarak tespit edildi.

Malatya’nın Hekimhan ilçesi 4.5 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. AFAD, depremin saat 22.04’te meydana geldiğini ve derinliğinin 15 kilometre olduğunu duyurdu.

AFAD’dan İlk Açıklama

AFAD’dan yapılan açıklamada “Malatya’nın Hekimhan ilçesinde saat 22.04’te 4,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Olumsuz Durum Yok

Depreme ilişkin bilgi veren AFAD, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Hekimhan ilçesinde meydana gelen deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır” ifadelerine yer verdi.

Kandilli 4.4 Olarak Duyurdu

Kandilli Rasathanesi, Hekimhan’daki depremin büyüklüğüyle ilgili açıklama yaptı. AFAD’ın 4.5 olarak belirlediği depremin büyüklüğü Kandilli Rasathanesi tarafından 4.4 olarak tespit etti.

Bakan Soylu: Olumsuz İhbar Ulaşmadı

İçişleri Bakanı Soylu, yaşanan deprem sonrası bölge halkında “geçmiş olsun” dileklerini iletti. Bakan Soylu, “Malatya’nın Hekimhan ilçesinde, saat 22.04’te meydana gelen 4,5 büyüklüğündeki depremde, Malatya genelinde ve çevre illerde herhangi bir olumsuz durum ve ihbar ulaşmamıştır. Hemşerilerimize geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

Çevre İllerden Hissedildi

Öte yandan, merkez üssü Malatya’nın Hekimhan ilçesi olarak tespit edilen deprem, çevre illerden de hissedildi. 4.5 büyüklüğündeki deprem Sivas’ta da etkili oldu.