Editörün SeçtikleriEkonomi

SON DAKİKA! Resmi Gazete yayımlandı: Maaşlara zam yapılmasına dair karar çıktı!

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında çok önemli bir karar yayımlandı. Bilindiği üzere bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son asgari ücret toplantısının ardından yeni asgari ücret miktarını açıklayacak. Resmi Gazete’de de gece yarısında asgari ücrete ilişkin önemli bir karar yayımlandı. Detaylar haberimizde

Temmuz ayında asgari ücrete yapılacak ara zamdan önce asgari ücret yönetmeliği değişikliği 1 Temmuz Resmi Gazete kararları arasında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANAN ASGARİ ÜCRET KARARI

Asgari Ücret Yönetmeliği’nde yapılan değişikli aşağıdaki gibidir.

MADDE 1- 1/8/2004 tarihli ve 25540 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Asgari Ücret Yönetmeliğinin 11 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“Madde 11- Komisyonca belirlenen ücretler Resmi Gazete’de yayımlanır ve Komisyon kararında başka bir yürürlük tarihi belirtilmediği takdirde yayımlandığı tarihten itibaren yürürlüğe girer.”

MADDE 2- Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Yönetmelik hükümlerini Hazine ve Maliye Bakanı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı birlikte yürütür.

BUGÜN AÇIKLANMASI BEKLENİYOR

Artış gösteren enflasyon kararı ile birlikte yılda bir defa yapılan asgari ücrete bu yıl özel bir şekilde 2. Defa zam yapılması kararı alındı. Hükümet, işçi ve işveren kesimi normalde aralık ayının sonunda oturdukları bu koltuğa temmuz ayı için yeniden oturdu. Bugün Erdoğan’ın yeni asgari ücret kararını açıklaması bekleniyor.