Emlak

Kendi Evinin Sahibi Olmak İsteyenlere, Ziraat Bankası’ndan Açık Kapı Ankara’da Konut Fiyatları 162 Bin TL’ye Kadar Düştü!

Döviz kurlarında ve altın fiyatlarında gözlenen ani yükselişler, her sektörde olduğu gibi emlak sektöründe de fahiş fiyatların gözlenmesine sebep oldu. Enflasyonun giderek artması, hammaddelerin zamlanması ve daha pek çok faktör çerçevesinde zamlanan ikinci el ve sıfır konutlar, yeni dönemde uygun fiyatlar karşılığında kendi evlerine sahip olmayı planlayan vatandaşları hayal kırıklığına uğrattı.

2022 yılının gelmesi ile birlikte yukarı yönlü hareketleri hızlanan piyasalar karşısında uygun fiyatlar karşılığında ev sahibi olma hayallerini tamamen ertelemek durumunda kalan vatandaşlara, Türkiye’nin kamu bankası Ziraat Bankası’ndan müjdeli haber geldi. Banka tarafından yayınlanan resmi duyuruya göre icralık evlerin satışa çıkarıldığı ve Ankara’da konut fiyatlarının 162 bin TL’ye kadar düştüğü bilgisi kaydedildi.

Ziraat Bankası’ndan İcralık Konut Satışı!

Her bankada olduğu gibi Ziraat Bankası’nda da sunulan bazı finansman hizmetleri karşılığında teminat alınmaktadır. Bankaya verilen teminatlar karşılığında alınan nakit hizmetlerinin vade sonunda geriye ödenmemesi, ilgili teminatın banka bünyesine geçmesine sebep olur. Bu noktada bankalar da en fazla 3 yıl içerisinde ellerinde bulunan gayrimenkulleri satılığa çıkarmak zorundalardır. Bu noktada Ziraat Bankası da ilgili bankacılık kanuna göre el koymuş olduğu icralık konutları satışa çıkarmıştır.

Ziraat Bankası tarafından satışa sunulan icralık konutları, 18 yaşın üzerinde olan ve ilgili konut için belirlenmiş olan teminat bedelini bankaya yatıran her vatandaş satın alabilmektedir. Açık arttırma usulü ile satışa sunulan konutlar için en yüksek teklifin verilmesi gerekmektedir.

Ziraat Bankası Ankara Satılık Konut İlanları

Ziraat Bankası’nın Ankara’da satışa çıkardığı bazı konutlar ve fiyatları şu şekilde:

  • Ankara- Beypazarı 100 metrekare apartman dairesi: 162.000 TL
  • Ankara- Akyurt 130 metrekare apartman dairesi: 400.000 TL
  • Ankara- Polatlı 67 metrekare apartman dairesi: 160.000 TL