Emlak

Türkiye İş Bankası Hacizli Gayrimenkul Satışı! Dükkanlar 100 Bin TL, Konutlar 400 Bin TL!

Türkiye’nin en köklü özel bankalarından olan Türkiye İş Bankası, yeni dönemde geliştirdiği hizmetleri sayesinde bankacılık sektörünün bu sene de aranan isimlerinden birisi olmayı başardı. Bu kapsamda birçok finansman hizmeti ve kart kampanyası geliştiren banka, bu kez de hacizli gayrimenkul satışları ile gündeme geldi.

Resmi internet sitesi aracılığı ile açıklamalarda bulunan Türkiye İş Bankası, bünyesinde bulunan gayrimenkulleri piyasanın altında fiyatlardan satışa sunduğunu duyurdu. Banka, ilgili hizmetine ilişkin ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı.

Hacizli Konut Satışı Nedir?

Hacizli konut satışı, son dönemlerde çeşitli faktörler çerçevesinde fahiş rakamlara ulaşan konut fiyatlarından sonra sıklık ile tercih edilen gayrimenkul satış hizmetlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu satış yönteminde, bankaların sunduğu finansman hizmetlerinden teminat karşılığında yararlanan ve vade sonunda bankaya olan borcunu ödeyemediği için teminatına el konan müşterilerin gayrimenkulleri satılmaktadır. Bankalar, bünyelerine dahil ettikleri gayrimenkulleri, en fazla 3 yıl içerisinde ellerinden çıkarmak zorundalardır.

Türkiye İş Bankası Satılık Gayrimenkul Fiyatları

Türkiye İş Bankası, kredi notu düşük veya bankaların kara listelerinde bulunduğu için ya da yüksek tutarlı kredi hizmeti almak istediği için teminat karşılığı kredi hizmetine başvuran ve hizmet karşılığında da gayrimenkulünü teminat olarak gösteren ancak vade sonunda borcunu ödeyemediği için mülküne el konan vatandaşların gayrimenkullerini satışa çıkardığını duyurdu. Piyasanın oldukça altında satışa sunulan bazı gayrimenkulle ise şu şekilde:

  • Edirne Merkez depolu dükkân 289 metrekare: 516 bin TL
  • İzmit Belediye İş Hanı 34 metrekare dükkân: 100 bin TL
  • Kocaeli Körfez 110 metrekare apartman dairesi: 405 bin TL

Türkiye İş Bankası Satılık Gayrimenkul Başvurusu 2022

Türkiye İş Bankası tarafından satışa çıkarılan gayrimenkullerden birisini satın almak isteyen vatandaşların teminat bedellerini bankaya yatırmaları ve ilgili gayrimenkul için fiyat teklifinde bulunmaları gerekmektedir.