Editörün SeçtikleriEkonomi

Araç alacaklara kötü haber: Ağustos ayında durdurulacak! 1 Ağustos’tan itibaren ..

Gelen bir son dakika haberine göre iki büyük otomobil devinden flaş açıklama geldi. Tofaş ve Ford yaptıkları açıklamasında üretime ara vereceklerini açıkladı. Buna göre 2 firma Ağustos ayında araç üretimini durduracak. Yıllık izin ve planlı bakım kapsamında üretime belirtilen tarihler arasında ara verilecek. Detaylar haberimizde

Tofaş, yaptığı açıklamasında yıllık izin ve planlı bakım kapsamında Ağustos ayında 2 hafta boyunca araç üretiminin durdurulacağını belirtti. Diğer açıklama da Ford Otosan tarafından yapıldı. Ford, yıllık izin sebebiyle Ağustos ayı içinde üretime ara vereceklerini açıkladı.

Ford, Bursa fabrikasında 8 – 21 Ağustos tarihleri arasında planlı izin kullanımı ve planlı bakım onarım çalışmaları sebebiyle üretime ara vereceklerini kamuoyu ile paylaştı.

TOFAŞ KAP’A AÇIKLAMA YAPTI

“Şirketimiz Bursa fabrikasında 08.08.2022 – 21.08.2022 tarihleri arasında planlı izin kullanımı, üretim hatlarında yapılacak planlı bakım-onarım çalışmaları sebebiyle üretime geçici olarak ara verilecektir. Bahse konu dönemde çalışanlarımız yıllık izin hak edişlerini kullanacak olup, fabrikamızda nöbetçi personel ile sadece bakım ve revizyon çalışmaları gerçekleştirilecektir.”

FORD DA AÇIKLAMA YAPTI

Ford Otomotiv, yıllık izin dolayısıyla fabrikalarında üretime belli tarihler arasında ara verecek. KAP’a yapılan açıklamada şöyle denildi: “Fabrikalarımızda aşağıda belirtilen tarihler arasında üretime ara verilecektir. Bu dönem zarfında fabrikalarımızda periyodik bakım çalışmaları gerçekleştirilecektir. Yeniköy fabrikamızda ayrıca yeni yatırımlarımız için üretim hatlarımızın hazırlanma çalışmaları gerçekleştirilecektir.”

Gölcük Transit Hattı: 1-15 Ağustos

Gölcük Custom Hattı: 1-12 Ağustos

Yeniköy Fabrikası: 1-25 Ağustos

Eskişehir Fabrikaları: 1-15 Ağustos