Editörün SeçtikleriSağlık

Koronavirüs için özellikle sabah akşam yapın: Virüsü hayatınızdan def edin! Koronavirüs bundan nefret ediyor

Ne yazık ki bir dönem kurtulduk dediğimiz koronavirüs yeniden hortladı. Öyle ki son dönemlerde çevremizdeki herkes sırayla yeni varyanta yakalanıyor. Bu sebeple vatandaşlar koronavirüse karşı bağışıklık güçlendirici yiyecekleri yeniden araştırmaya başladı. İşte koronavirüse karşı gardınızı güçlendirebileceğiniz ve hemen hemen herkesin elinin altında bulunan yiyecekler..

Yaz geldi ve koronavirüs bitti derken vakalar resmen patlama yaşadı. Koronavirüs yaz günü bile bulaşmaya devam ediyor. Peki, salgına karşın nasıl korunacağız? Koronavirüsün sevmediği yiyecekler neler?

6,3 MİLYONDAN FAZLA İNSAN ÖLDÜ

Dünya genelinde yaklaşık olarak 6,3 milyondan fazla insanın ölümüne neden olan koronavirüs yine etkisini göstermeye başladı. Uzmanlar peş peşe yaptıkları açıklamasında yine bağışıklık sisteminin önemine vurgu yapıyor.

SABAH AKŞAM YAPIN

Konuya ilişkin Homeopati Hekimi Dr. Yegane Özcan, her sabah ve akşam ağzın kaya tuzu ile gargara yapılmasını önerdi. Bu yöntemin hem Avrupa’da hem de Hindistan’da çok sık kullanılan alternatif tıp yönteminin olduğunu söyledi. Uzman isim açıklamasında, “Homeopati, sadece bir hastalıkla veya bir hastalık semptomuyla savaşmıyor, aynı zamanda çeşitli hastalıklardan muzdarip vücudun bir bütün olarak iyileşmesini sağlıyor” diye konuştu.

EKŞİLİ SULAR TÜKETİN

Yaz aylarının bu kavurucu sıcağında mutlaka bol bol su tüketilmesi gerektiğini söyleyen Özcan, “Gün boyunca içeceğimiz bu suyla bağışıklığımızı çok daha güçlü bir hale getirebiliriz. Çok sıvı tükettiğimizde vücudumuz toksinlerden de kurtuluyor. Özellikle limonlu su tüketin çünkü virüsler ekşiyi sevmiyor” dedi.