Editörün SeçtikleriGündem

Başkentliler dikkat: Acil olarak duyuruldu! Yarın öğleden sonrası için son dakika açıklandı

Ankara’da yaşayan herkesi yakından ilgilendiren önemli bir açıklama yapıldı. Gelen bir son dakika haberine göre Ankara Valiliği yarın öğleden sonrası için vatandaşları uyardı. Gök gürültülü sağanak yağışın birden bastıracağı açıklandı. Vatandaşların sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı tedbirini alması gerektiği belirtildi.

BİRDEN BASTIRACAK

MGM tarafından yayımlanan son hava durumu takvimine göre Ankara ve çevreinde yarın öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışın etkisini gösterebileceği belirtildi. Konuya ilişkin Valiliğin açıklaması şu şekilde.

VALİLİK AÇIKLADI

Konuya ilişkin Ankara Valiliği son dakika bir açıklama yaptı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Son meteorolojik değerlendirmelere göre; yarın (cumartesi) öğle saatlerinden sonra Ankara il merkezi ile kuzey ve batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve dolu yağışı beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadeleri kaydedildi.