Gündem

Olacağı dünden belliydi! Acı haber az önce paylaşıldı: Ünlü oyuncu 53 yaşında hayatını kaybetti

5 Ağustos’ta geçirdiği araba kazası sonucu yaşam destek ünitesine bağlı olan ünlü oyuncu Anne Heche’den acı haber geldi. ABD’li aktör Anne Heche, geçirdiği trafik kazasında ağır yaralandıktan bir hafta sonra hayatını kaybettiği duyuruldu. Ayrıca ünlü oyuncunun vefat ettiği ailesi tarafından doğrulandığı aktarıldı.

AİLESİ DOĞRULADI

Konu ile ilgili olarak oyuncunun ailesi tarafından yapılan açıklamada “Parlak bir ışığı, nazik ve çok neşeli bir ruhu, sevgi dolu bir anneyi ve sadık bir arkadaşı kaybettik. Anne çok özlenecek ama güzel oğulları, ikonik çalışmaları ve tutkulu savunuculuğuyla yaşamaya devam ediyor.” ifadelerine yer verildi.

Heche’nin, California yasalarına göre ölümün tanımı olan beyin ölümünün gerçekleştiği bilgisi gelmişti. Gelişme üzerine Heche’nin yaşam desteğinden çıkarılacağı açıklanmıştı. Organ bağışının yapılabilme ihtimaline karşı kalp atışının sürdürüldüğü belirtilmişti.

“HUZUR İÇİNDE YAT”

Cuma akşamı, Heche’nin 20 yaşındaki en büyük oğlu Homer, kendisi ve 13 yaşındaki üvey kardeşi Atlas adına bir açıklama yapmıştı ve bu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kardeşim Atlas ve ben annemizi kaybettik. Altı günlük neredeyse inanılmaz duygusal dalgalanmalardan sonra, derin, sessiz bir hüzünle baş başa kaldım. Umarım annem acıdan kurtulmuştur ve onun sonsuz özgürlüğü olarak hayal etmeyi sevdiğim şeyi keşfetmeye başlamıştır. Altı gün boyunca binlerce arkadaşı, ailesi ve hayranları sevgilerini ilettiler. Bu süre zarfında babam, Coley ve üvey annem Alexi’nin desteği ve sevgisi için de minnettarım. Huzur içinde yat, seni seviyorum”