Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Son dakika yüzbinlerce öğrenci bekliyordu! Bakanlıktan açıklama geldi: Başvurular başladı, Pazar günü bitecek

Üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasıyla beraber farklı şehirlerdeki üniversitelere yerleşen öğrenciler yurtlarda kalabilmek için araştırmalarına başlamıştı. Devlet yurtlarında kalmak isteyen öğrenciler ise KYK’ya başvuru yapıyor. KYK yurt başvuruları hakkında da Bakanlıktan açıklama geldi.

BARINMA ARAŞTIRMASI BAŞLADI

Üniversite öğrencilerinin büyük bir sabırsızlıkla beklediği YKS 2022 yerleştirme sonuçlarının açıklandığı belirtildi. Öğrencilerin okul kayıtlarının yanı sıra gidecekleri şehirlerdeki barınma imkanlarını araştırmaya başladılar.

Peki, KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman başlayacak? İşte KYK burs, kredi ve yurt başvurusu hakkında merak edilenler neler? KYK yurt başvuruları hakkında Bakanlıktan beklenen açıklama yapıldı.

BAKAN KASAPOĞLU AÇIKLADI

Konu ile ilgili olarak öğrencilerin KYK yurt başvuru tarihi Gençlik ve Spor Bakanı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından açıklandı.

2022-2023 eğitim dönemi için KYK yurt başvuruları başladı. Başvurular pazar gününe kadar devam edeceği bildirildi. Aşağıdaki link üzerinden yurt başvurusu yapılır.

KYK Yurt Başvuruları İçin TIKLAYIN.