Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Dolar 7 TL birden düşecek! Uzman isim açıkladı: Tarihi bile verdi

Ekonomi yazarı Evren Devrim Zelyut tarafından flaş bir açıklama yapıldı. Uzman isim doların 6-7 TL birden düşeceğini belirterek tarih bile verdi. Zelyut, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’ın kaybetmesi halinde doların ciddi olarak gerileyeceğini ifade ederek “Dolar 18 liraysa 11-12 liraya inecek” dedi.

Ekonomi yazarı Zelyut 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan’ın seçimi kaybetmesi halinde doların ciddi olarak düşeceğini belirtti. Geçtiğimiz gün Halk TV’nin canlı yayınına katılan Evren Devrim Zelyut, ederek “Dolar 18 liraysa 11-12 liraya inecek” diyerek detayları açıklandı.

6 AY SONRA BAŞKA BİR TÜRKİYE

Altılı masanın rasyonel politikalar ile kısa sürede rahatlama yaşatabileceğini vurgulayan Zelyut, şu değerlendirmeleri yaptı:

“Altılı masanın yapacağı ilk iş rasyonel ekonomi politikalar. MB yönetiminde, piyasa yönetiminde liyakata önem verdiklerinde siz kurda bir geri çekilme göreceksiniz. En önemli nokta, cumhurbaşkanı seçildikten sonra hisse ve tahvil piyasalarından kaçan para 70-80 milyar dolardan fazla. Burada onun yerine daha güvenilir bir figürün gelmesi sermaye akışlarını tersine çevirecek.

Dolar 18 liraysa 11-12 liraya indirecek. Doların 11-12 olduğu atmosferde maliyetler geri çekildiğinde siz 6 ay sonra bambaşka bir Türkiye görmeye başlayacaksınız. Sorunlar sıfırlanacak demiyoruz ama çözüm ve hissedilir bir rahatlama güvenilir bir politikalarla karşımıza çıkacak”