Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Peş peşe zam sonrası akaryakıta indirim! Benzin motorin ve LPG’ye rekor indirim yapıldı: İşte illere göre yakıt fiyatları

Araç sahibi olan vatandaşlara sevindiren bir haber geldi. Alınan bilgilere göre benzine 1 lira 4 kuruşluk indirim yapılması bekleniyor. Konu ile ilgili olarak Art arda gelen zamların ardından, vatandaşlar indirim haberlerini yakından takip ederken araç sahiplerini sevindirecek bir haber daha geldi. Benzin fiyatlarına indirim beklentisi olduğu paylaşıldı.

BENZİNE İNDİRİM

Brent petrolün varil fiyatındaki değişim ve döviz kurundaki dalgalanmalar akaryakıt fiyatlarını da yakından etkiliyor. Araç sahipleri, benzin, LPG ve motorine indirim yapılmasını bekliyor.

ForeksHaber’in sektör yetkililerinden aldığı bilgiye göre, benzine 30 Ağustos Salı gününden geçerli olmak üzere 1 lira 4 kuruşluk fiyat indirimi beklendiği belirtilerek motorinde indirim beklenmediği paylaşıldı.

BENZİN MOTORİN VE LPG’YE İNDİRİM

Bunun yanı sıra otomobil sahiplerine Petrol Ofisi tarafından çok önemli bir kampanya başlatıldı. Bu kampanya kapsamında katılanlara 50 TL verileceği bildirildi. Bu 50 TL puanlar kazanıldıktan sonra ilk yakıt alımında bu puanlar kullanılacak ve toplam tutar üzerinden 50 TL indirim yapılacağı aktarıldı. Yapılan duyuruda 16 Ağustos – 30 Eylül 2022 tarihleri arasında, kampanyaya katılan Axess üyesi Petrol Ofisi istasyonlarından farklı günlerde ve tek seferde yapacağınız 250 TL ve üzeri 4. akaryakıt veya otogaz harcamanıza, SMS ile kampanyaya katılarak 40 TL, Juzdan’dan kampanyaya katılarak 50 TL chip-para hediye edileceği bildirildi.

KAMPANYA AYRINTILARI

Kampanyanın ayrıntıları ise şöyle aktarıldı:

Kampanya 16 Ağustos – 30 Eylül 2022 tarihleri arasında Axess üyesi Petrol Ofisi istasyonlarında geçerlidir.

Kampanyadan faydalanmaya başlamak için ilk harcamadan önce asıl kart sahibinin; Juzdan Uygulamasından “Hemen Katıl”a tıklayarak veya Akbank’ta kayıtlı cep telefonu numarasından “PO “ yazıp 4566’ya SMS göndererek kayıt olması gerekmektedir.

Kampanya katılımı, Axess Mobil’den yapılan katılımlarda profil alanındaki “Katıldığınız Kampanyalar” bölümünde yer almasından sonra, SMS ile yapılan katılımlarda ise belirtilen kısa mesajın Akbank sistemine ulaşmasından ve Akbank tarafından “kayıt oldunuz” bilgisinin verilmesinden sonra sağlanır.

Kazanılan chip-paralar anında karta yüklenecek ve yüklendiği andan itibaren 8 Ekim 2022 tarihine kadar kampanyaya katılan tüm Axess üyesi Petrol Ofisi istasyonlarında yapılacak akaryakıt veya otogaz alımlarında kullanılabilecektir.

Bu tarihe kadar kullanılmayan chip-paralar sonrasında sadece akaryakıt sektöründeki Axess üye işyerlerinde akaryakıt ve otogaz alımlarında kullanılabilir.

250 TL VE ÜZERİ HARCAMA DAHİL

Aynı gün içerisinde yapılan 250 TL ve üzeri ilk harcama kampanyaya dahildir.

Kampanya kapsamında işlemlerin Axess üye işyeri Petrol Ofisi istasyonlarındaki Akbank Axess POS terminalinden yapılması gerekmektedir.

Kampanyadan Axess, Axess Business, Free, Wings, Wings Business, Akbank kart, Akbank kart Business, Axess KOBİ asıl ve bu kartlara bağlı ek kart sahipleri faydalanabilecektir.

Bank’O Card Axess kartları kampanyaya dahil değildir.

Tüzel müşteriler Juzdan uygulamasını kullanamadıkları için kampanyaya 4566’ya SMS göndererek katılabilir ve en fazla 40 TL chip-para kazanabilirler.

Tüzel müşterilerin tüm ticari kredi kartlarıyla kampanyaya dahil olabilmeleri için firma yetkilisinin banka sistemine kayıtlı cep telefonundan SMS ile kayıt olunması gerekmektedir.

Şahıs şirketi sahipleri; bireysel ve ticari kartlarıyla Juzdan üzerinden kampanyaya katılabileceklerdir.

Kampanya müşteri bazındadır. Bir müşteri asıl ve ek kartları ile yapacağı harcamalardan kampanyaya Juzdan ile kayıt olması halinde bir defa ve en fazla 50 TL, SMS ile kayıt olması halinde ise en fazla 40 TL chip-para kazanabilecektir.

Chip-para kullanılarak yapılan akaryakıt/otogaz alımları kampanya kapsamında değildir. İptal edilen işlemlerde chip-para kazanımları da iptal edilecektir. Chip-para’nın kullanılmış olması halinde ekstreye ilgili tutar kadar borç yansıtılacaktır.

Kazanılan chip-paralar, mil puana dönüşmeyecektir.

Katılım için gönderilen SMS’ler; tüm operatörlerin kendi tarifeleri üzerinden ücretlendirilir. Juzdan veya SMS ile kayıt olmayan kart sahiplerinin harcamaları kampanya kapsamında değerlendirilmeyecektir.

İSTANBUL

İstanbul Anadolu yakasında bir litre benzin fiyatı: 21,18 TL

İstanbul motorin (mazot) litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 26,88 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 11,1 TL

İstanbul Avrupa Yakası’nda bir litre benzin fiyatı: 21,1703 TL

İstanbul motorin litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 26,85 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 11,35 TL

ANKARA

Ankara’da benzin litre fiyatı 21,29 TL

Ankara’da motorin litre fiyatı 26,97 TL

Ankara’da LPG litre fiyatı 11.37 TL

İZMİR

İzmir’de benzin litre fiyatı 21,30 TL

İzmir’de motorin litre fiyatı 26,98 TL

İzmir’de LPG litre fiyatı 11,04 TL

AYDIN

BENZİN: 21,36 TL/LT

MOTORİN (MAZOT): 27,08 TL/LT

LPG (OTOGAZ): 11,11 TL/LT

ÇANAKKALE

BENZİN: 21,38 TL/LT

MOTORİN (MAZOT): 27,14 TL/LT

LPG (OTOGAZ): 11,16 TL/LT

DENİZLİ

BENZİN: 21,39 TL/LT

MOTORİN (MAZOT): 27,11 TL/LT

LPG (OTOGAZ): 11,07 TL/LT

MUĞLA

BENZİN: 21,40 TL/LT

MOTORİN (MAZOT): 27,17 TL/LT

LPG (OTOGAZ): 11,16 TL/LT