Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Akaryakıta çifte indirim müjdesi geldi! Benzin motorin ve LPG’ye dev indirim: Sürücüler bayram edecek

Akaryakıt fiyatları ile ilgili açıklama yapıldı. Akaryakıt fiyatları ile ilgili indirim gelmesi beklenildiği öğrenildi. Brent petroldeki dalgalanma nedeniyle benzin ve motorine indirim geleceği paylaşıldı.

ÇİFTE İNDİRİM MÜJDESİ

Konu ile ilgili olarak Brent petrol fiyatlarında yaşanan sert düşüş, akaryakıt fiyatlarında indirim beklentisi oluştururken sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre, yarın akşam saatlerinden itibaren geçerli olmak üzere benzinde 94 kuruş, motorinde ise 1,57 liralık indirim beklendiği ifade edildi.

Petrol ve dolar kurundaki değişime bağlı olarak indirim tutarların değişiklik olabileceği de kaydedildi.

PO’DAN YAKIT İNDİRİMİ DUYURUSU

Bunun yanı sıra Petrol Ofisi tarafından akaryakıt alımlarının daha avantajlı olması için bir kampanya başlatıldı. 16 Ağustos – 30 Eylül 2022 tarihleri arasında, kampanyaya katılan Axess üyesi Petrol Ofisi istasyonlarından farklı günlerde ve tek seferde yapacağınız 250 TL ve üzeri 4. akaryakıt veya otogaz harcamanıza, SMS ile kampanyaya katılarak 40 TL, Juzdan’dan kampanyaya katılarak 50 TL chip-para hediye edileceği bildirildi. Bu puanlar ise yakıt alımında toplam tutar üzerinden 50 TL indirim yaptırılabilecek.

KAMPANYA AYRINTILARI

Kampanyanın ayrıntılarına ilişkin yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Kampanya 16 Ağustos – 30 Eylül 2022 tarihleri arasında Axess üyesi Petrol Ofisi istasyonlarında geçerlidir.

Kampanyadan faydalanmaya başlamak için ilk harcamadan önce asıl kart sahibinin; Juzdan Uygulamasından “Hemen Katıl”a tıklayarak veya Akbank’ta kayıtlı cep telefonu numarasından “PO “ yazıp 4566’ya SMS göndererek kayıt olması gerekmektedir.

Kampanya katılımı, Axess Mobil’den yapılan katılımlarda profil alanındaki “Katıldığınız Kampanyalar” bölümünde yer almasından sonra, SMS ile yapılan katılımlarda ise belirtilen kısa mesajın Akbank sistemine ulaşmasından ve Akbank tarafından “kayıt oldunuz” bilgisinin verilmesinden sonra sağlanır.

Kazanılan chip-paralar anında karta yüklenecek ve yüklendiği andan itibaren 8 Ekim 2022 tarihine kadar kampanyaya katılan tüm Axess üyesi Petrol Ofisi istasyonlarında yapılacak akaryakıt veya otogaz alımlarında kullanılabilecektir.

Bu tarihe kadar kullanılmayan chip-paralar sonrasında sadece akaryakıt sektöründeki Axess üye işyerlerinde akaryakıt ve otogaz alımlarında kullanılabilir.

250 TL VE ÜZERİ OLMASI GEREKİYOR

Aynı gün içerisinde yapılan 250 TL ve üzeri ilk harcama kampanyaya dahildir.

Kampanya kapsamında işlemlerin Axess üye işyeri Petrol Ofisi istasyonlarındaki Akbank Axess POS terminalinden yapılması gerekmektedir.

Kampanyadan Axess, Axess Business, Free, Wings, Wings Business, Akbank kart, Akbank kart Business, Axess KOBİ asıl ve bu kartlara bağlı ek kart sahipleri faydalanabilecektir.

Bank’O Card Axess kartları kampanyaya dahil değildir.

Tüzel müşteriler Juzdan uygulamasını kullanamadıkları için kampanyaya 4566’ya SMS göndererek katılabilir ve en fazla 40 TL chip-para kazanabilirler.

Tüzel müşterilerin tüm ticari kredi kartlarıyla kampanyaya dahil olabilmeleri için firma yetkilisinin banka sistemine kayıtlı cep telefonundan SMS ile kayıt olunması gerekmektedir.

Şahıs şirketi sahipleri; bireysel ve ticari kartlarıyla Juzdan üzerinden kampanyaya katılabileceklerdir.

SMS İLE KAYIT OLUNABİLİR

Kampanya müşteri bazındadır. Bir müşteri asıl ve ek kartları ile yapacağı harcamalardan kampanyaya Juzdan ile kayıt olması halinde bir defa ve en fazla 50 TL, SMS ile kayıt olması halinde ise en fazla 40 TL chip-para kazanabilecektir.

Chip-para kullanılarak yapılan akaryakıt/otogaz alımları kampanya kapsamında değildir. İptal edilen işlemlerde chip-para kazanımları da iptal edilecektir. Chip-para’nın kullanılmış olması halinde ekstreye ilgili tutar kadar borç yansıtılacaktır.

Kazanılan chip-paralar, mil puana dönüşmeyecektir.

Katılım için gönderilen SMS’ler; tüm operatörlerin kendi tarifeleri üzerinden ücretlendirilir. Juzdan veya SMS ile kayıt olmayan kart sahiplerinin harcamaları kampanya kapsamında değerlendirilmeyecektir.

İSTANBUL

Benzin fiyatı: 20,12 TL
Motorin fiyatı: 26,90 TL
Otogaz (LPG): 11,47 TL

ANKARA

Benzin fiyatı: 20,24 TL
Motorin fiyatı: 27,02 TL
Otogaz (LPG): 11,34 TL

İZMİR

Benzin fiyatı: 20,25 TL
Motorin fiyatı: 27,02 TL
Otogaz (LPG): 11,14 TL