Editörün SeçtikleriEkonomiGündemİş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKamu PersonelleriPersonel Alımı

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alım ilanı yayımlandı! 18-55 yaş arası herkes başvuru yapabilir: e-Devletten başvurun, işte şartlar

Bekçi olmak isteyenler için İŞKUR üzerinden güncel personel alım ilanları yayımlanmaya başladı ve yeni bekçi ilanları da paylaşılırken Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün web sitesinde çarşı ve mahalle bekçisi alımı için ilanlar yayımlandı. Bu noktada sadece bir şehir için bekçi alımı yapılacağı duyuruldu. Bu ilana ilişkin genel şartlara haiz olanların özel şartlara da haiz olması gerekiyor. Ayrıca e-Devlet ile giriş yaparak bu ilana özgeçmiş oluşturmak sureti ile başvuru yapılabilecek.

BAŞVURU DETAYLARI

Konu ile ilgili olarak aşağıdaki link üzerinden ilanlara ulaşabilirsiniz. Açılan sayfada ilanın içine girerek e-Devlet ile giriş kısmından e-Devlet şifresi giriş yaparak başvuru yapabilirsiniz. Genel şartlara ve özel şartlara haiz olmayan adayların başvurularının kabul edilmeyeceği aktarıldı. Çeşitli illerde çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacağı belirtildi ve aşağıdaki link üzerinden ilanlara ulaşılabilir. Söz konusu bekçi alımı kamu için değil özel sektör için yapılacak.

GENEL ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak olan adaylarda genel şartlar aranıyor. Bu şartlara haiz olanların özel şartlara da haiz olması gerekiyor. Genel şartlar ise şöyle paylaşıldı:

T.C. Vatandaşı olmak,

İlköğretim, Lise, önlisans ve lisans mezunu olmak yurt dışı okullardan mezun olanların denklik belgesine sahip olmaları,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Fiziki şartlarda erkeklerde ve bayanlarda herhangi bir sıkıntı çıkartacak engele sahip olmaması (Engelli adaylar için gerekli şartlar ilan detaylarında belirtilmiştir)

Adayların sağlık yönetmeliği şartlarını taşımları, silah taşımaya engel bir durumun olmaması, herhangi bir yüz kızartıcı suçtan ceza almamış olmaları.

Başvuruda bulunulacak il içerisinde ikamet ediyor olmak.

İŞİN TANIMI

Bekçi alımı yapacak olan firma tarafından iş tanımı şöyle aktarıldı:

Makine imalatı yapan firmada bekçi olarak çalışacak bay personel alınacaktır.

Emekli adaylar da pozisyon için değerlendirilecektir.

Çalışma saatleri 08:00-18:00 şeklindedir.

BEKÇİ ALIMI İLANI İÇİN TIKLAYIN.