Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Özel sektörde çalışanlar dikkat: Kötü haber geldi! Bunu yaparsanız alacağınız para yanacak

Ülkemizde büyük bir kesim özel sektörde çalışıyor. Ancak özel sektörde çalışanları yakından ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Gelen son habere göre kötü haber duyuruldu. Kişiler bazı davranış ya da tutumda bulunmaları halinde işyerinden alacakları tazminatları yanabiliyor.

Özellikle özel sektörde iş veren sizi işten çıkarmadan siz kendiniz işten ayrılırsanız, tazminat hakkınız tamamen yanıyor. Bu sebeple çalıştığınız kurumdan hiçbir şekilde tazminat talep etme hakkınız kalmıyor. Özel sektörde çalışan kişilerin sayısının her geçen gün artması, bu tür konuların araştırılmasına neden oluyor.

TAZMİNATINIZ YANACAK

Birçok olumsuzluklara ve problemlere bağlı olarak kişiler işyerinden kendi istekleri ile ayrılırsa, tazminatları yanıyor. Bu noktada çok dikkatli olmak gerekiyor.

ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARI DİKKAT

Özel sektör içerisinde son dönemde hararetli günler yaşanmaya devam ediliyor. Tazminat hakkınızın olması için bu süreç içerisinde istifa etmemeniz gerekiyor. Aksi durumda ne olursa olsun tazminatın ve getirdiği haklardan yararlanamazsınız.

BU NOKTAYA ÇOK DİKKAT

HaberKolik’in haberine göre tazminatlarınızın yanmasını istemiyorsanız ve tazminat olanaklarınızdan yararlanmak istiyorsanız mutlaka sözleşme giriş tarihinde işten çıkmanız önemli bir rol oynar. Aksi durumda hiçbir şekilde tazminatınızı alabilme durumunuz olmayacaktır.