Editörün SeçtikleriGündem

74. Emmy Ödülleri’nden Netflix’e ödül üzerine ödül yağdı! Tam 26 ödül birden… Üstelik listede Squid Game de var!

Dünyanın en prestiji ödül törenlerinden biri olan Emmy Ödülleri, dün akşam tam 74’üncü kez sahiplerini buldu. Televizyon ve eğlence dünyasını bir araya getiren 74. Emmy Ödülleri Töreni’ne damgasını vuran ise, HBO Max ve Netflix isimli dijital yayın platformunda yayınlanan dizilere verilen ödüllerin sayısı oldu.

HBO MAX 38 ÖDÜL İLE GECEDEN AYRILDI

Bu sene 74. düzenlenen Emmy Ödülleri’nde en çok ödül alan dijital yayın platformu HBO Max isimli dijital yayın platformuna ait olan yapımların aldığı ödüller oldu. Bu sene toplamda 38 adet ödül kazanan HBO Max, sadece The White Lotus ile en iyi senaryo da dahil olmak üzere 10 ödül kazandı. Euphoria isimli yapım ile 6 ödülü hanesine yazdıran HBO Max, daha pek çok yapımıyla da heykelciği almayı başardı.

NETFLİX 26 HEYKELCİĞİ HANESİNE YAZDIRDI

HBO Max kadar Emmy Ödülleri’nde konuşulan bir başka dijital yayın platformu ise, Netflix oldu. Aldığı ödüller ile geceye damga vuran Netflix, Emmy Ödülleri’nden bu sene 26 ödül töreni ile geceden ayrıldı. Squid Game ve Stranger Things sayesinde bu denli çok ödül alan Netflix, Squid Game ile 6; Stranger Things ile 5; Arcane ile 4 ödül almaya hak kazandı. Aynı zamanda Ozark ile de ödül alan Netflix, dizinin yıldız oyuncusu Julia Garner sayesinde geceden artı bir ödülle daha ayrıldı.

APPLE TV, TED LASSO İLE ÖDÜL ALDI

Öte yandan son zamanların popüler dijital yayın platformlarından biri olan Apple TV de Emmy Ödülleri’nden ödül ile ayrılan platformlardan biri oldu. Bünyesinde yayınlanan Ted Lasso isimli dizi ile ödülü hanesine yazdıran Apple TV, en iyi komedi serisinde iki ayrı heykelciği kaptı.