Gündem

Son dakika: Üniversite yemekhanesinde korkutan yangın! Rüzgarın etkisiyle büyüdü, çok sayıda ekip müdahale ediyor!

Son dakika gelişmesi… Atatürk Üniversitesi’nin yemekhanesinde yangın çıktı! Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyen yangını çok sayıda itfaiye ekibinin müdahalesinin sürdüğü öğrenildi.

Ajanslardan gelen bilgilere göre Atatürk Üniversitesi’nde 10 bin metrekare kapalı alanı olan ve aynı anda 2 bin kişinin yemek yiyebildiği yemekhanede henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Kısa sürede çatıyı saran alevlere, olay yerine çağrılan Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale ediyor. Söndürme çalışmalarına Emniyet Müdürlüğü’nün toplamsal olaylara müdahalede kullandığı TOMA ile de destek veriliyor. Diğer yandan olay yerine çok sayıda polis ve ambulans da gönderildi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Vali Okay Memiş de yangının büyük ölçüde kontrol altına alındığı belirterek şunları söyledi:

“Dumanla başlayan bir yangın birden bütün çatıyı kapladı. 112 ihbarından sonra 6 dakika içiresinde Erzurum Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri olaya müdahale etmeye başladı. Bununla birlikte rüzgarın da etkisiyle yangın artarak, genişleyerek devam etti. Yaklaşık bir 15-20 dakika içerisinde 22 ekiple beraber yüzlerce personelle müdahale ediyoruz. Yangın büyük oranda kontrol altına alındı diyebiliriz. Soğutma çalışmalarına da başlayacağız. Yangına müdahalenin teknikleri var. Önce doğal gazı kestik, tüpler falan vardı. Biraz kontrollü olmak gerekir. Gördüğünüz gibi alanı emniyetimiz boşalttı. Emniyet’e ait TOMA’lar buraya geldi. Havalimanında acil müdahale için bekleyen araçları yönlendirdik. Orman müdürlüğüne ait arazözler yangına müdahale ediyor. Yangına müdahale edecek araçlar burada.”