Editörün Seçtikleriİş İlanlarıKamu PersonelleriKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

Günün müjdesi geldi: Aile Bakanlığı açıkladı! 65 yaş altına güzel haber verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan güzel haber bugün geldi. Sabah saatlerinde resmen günün müjdesi açıklandı. 65 yaş altına güzel haber verildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yaptığı açıklamasında personel alım müjdesini verdi. İşte detaylar ve merak edilenler..

Bakanlık tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada İşaret Dili Tercümanı kadrosu için 25 sözleşmeli personelin bakanlığa alınacağı duyuruldu. Başvurular ve işe alım için KPSS şartının aranmayacağı açıklanırken, başvurularda 65 yaş şartının arandığı hatırlatıldı. Bu kapsamda vatandaşların 65 yaş altı olması belirtildi.

EN AZ LİSE MEZUNU OLMAK GEREKİYOR

En az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği ifade edildi. Adayların Türk İşaret dili Yeterlilik sınavından en az 60 ve üzeri puan almış olması gerektiği açıklandı.

ALIM YAPILACAK İLLER AÇIKLANDI

Alım yapılacak iller Bakanlık tarafından şu şekilde sıralandı:

BAŞVURU KOŞULLARI

  1. a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,
  2. b) Son başvuru tarihi itibariyle en az lise mezunu olmak,
  3. c) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,
  4. ç) 65 yaşını bitirmemiş olmak,
  5. d) Son müracaat tarihi itibariyle Türk İşaret Dili Sisteminin Oluşturulması ve Uygulanmasına Yönelik Usul ve Esasların Belirlenmesine İlişkin Yönetmelik kapsamında alınmış işaret dili tercümanlığı yapacak seviyede işaret dili bildiğini gösterir belge veya sertifika sahibi olmak.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

İşaret Dili Tercümanı kadrosuna başvuracak adaylar için başvurular 3 Ekim 2022 tarihinde başlayacak. 21 Ekim 2022 tarihine kadar devam eden bu başvurular e-Devlette Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kariyer kapısı üzerinden yapılacak.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Bir adet vesikalık fotoğraf (Sistem kimlik belgesindeki fotoğrafı otomatik getirecektir. getirecektir. Fotoğrafı bulunmayanlar ise başvuru sırasında sisteme yükleyecektir. Sisteme yüklenecek vesikalık fotoğrafın son 6 ay içinde, yüz tamamen görünür şekilde ön cepheden çekilmiş ve adayın kolaylıkla tanınmasına imkân verecek nitelikte olması gerekmektedir)

İşaret dilini bildiğine dair belge veya sertifika. (sisteme yüklenecektir)

TİYDES sonuç belgesi (sisteme yüklenecektir)

Adres bildirimi, asli sicil kaydı, askerlik durum belgesi

İşaret dili tercümanı olarak görev yapmasına engel bir durumu olmamak