Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Kimse bu kadar beklemiyordu! Ekmek fiyatlarına bir kez daha büyük zam yapıldı: İşte yeni ekmek fiyatları

Ekmek fiyatlarıyla ilgili yeni bir zam kararı alındığı belirtildi. Bu karar kapsamında ekmek fiyatlarına zam yapılacağı belirtilerek yeni fiyatların bugün itibaren geçerli olduğu bildirildi. Yapılan açıklamada Antalya’da ekmek fiyatlarına zam yapıldığı vurgulandı.

FİYATLAR 5 LİRAYA YÜKSELDİ

Antalya’da ekmeğe zam yapıldığı belirtilerek bu doğrultuda Antalya’da 210 gram ekmeğin fiyatı 4 liradan 5 liraya yükseltildiği vurgulandı. Artan maliyetlerin ardından zam kararı alındığı ifade edildi.

AÇIKLAMA YAPILDI

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir bir açıklama yaptı. Demir açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Antalya genelinde ekmek 5 TL’ye çıkarıldı. Ancak Esnaf Odası olarak biz fiyatımızı 4 TL’de tuttuk. Vatandaşlarımızı düşündüğümüz için zam kararı vermedik. Ancak bu kararı Alanya’da da uygulayacak işletmelerimiz olabilir. Çünkü karar Antalya’dan verildi ve bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Biz üyelerimize biraz daha beklemelerini söyledik ama nasıl bir yol izleyeceklerini bilmiyoruz”