Editörün SeçtikleriEkonomiGenelGündem

Destek ödemelerinin tarihi öne çekildi: Ziraat Bankası hesaplarınıza doğrudan yatırılacak!

Destek ödemeleri tarihi öne çekildi. 2023 yılının Mart ayında yapılması beklenen mazot ve gübre desteğinin tarihi öne alındı. Destek ödemelerinin Ziraat Bankası hesaplarına direkt olarak yatırılacağı ifade edildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, “Bakanlığımızın aldığı bu kararı yerinde buluyor ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz; çiftçimizi rahatlatacak ancak çiftçilerimizin üretebilmesi için mazot ve kimyevi gübre fiyatlarının düzenlenmesi gerektiğini de bir kez daha dile getiriyoruz” dedi.

ZİRAAT BANKASI HESAPLARINA YATACAK

Başkan Çetindağ’ın konuyla ilgili açıklamaları şöyle devam etti:

“2022 yılında verimli bir dönem geçirdiğimizi söyleyebiliriz. Bu sene devletimiz tarafından açıklanan alım fiyatları da çiftçimizi memnun etti. Artık üreticilerimiz 2023 yılı için hazırlıklara başlamak üzere. ”

“Biliyorsunuz çiftçimizin en önemli girdileri mazot ve gübre. Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Vahit Kirişçi; 2022 yılının mazot ve gübre desteğini 2023’ün Mart ayına bırakmayacaklarını, 6 ay öne çekeceklerini dile getirdi. Bu önemli bir gelişme. Destekleme ödemeleri; çiftçilerimizin Ziraat Bankası kartına doğrudan yüklenecek.”