Gündem

Demet Akalın’ın paylaşımına eski Türkiye güzelinden yanıt gecikmedi: “Ayıp olmasın diye…”

Miss Turkey 2022 yarışması geçtiğimiz gün 19 numaralı Nursena Say’ın birinciliği almasıyla sonuçlandı. 2. sıraya Aleyna Şirin seçilirken Türkiye eski güzeli olan Neşe Erberk’in kızı Selin Erberk Gurdikyan ise 3. oldu. Bu üçüncülüğün ardından sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü. Demet Akalın da seçimin haksız olduğunu savunan kişiler arasında yerini aldı.

Selin Erberk Gurdikyan’ın üçüncü olmasının ardından derece almasında annesi Neşe Erberk’in etkili olduğu yorumları sosyal medyada gündem oldu. Demet Akalın da yapılan yorumlara, “Hira’yı sakın ayıp olmasın diye Türkiye güzeli yapmayın” paylaşımıyla katılmıştı.

O PAYLAŞIMA TEPKİ GÖSTERDİ

Akalın’a cevap gecikmedi. Erberk, Akalın’ın yorumuna “Demet Akalın’ınki talihsiz bir açıklama diyorum. Demet’i öpüyorum” sözleriyle yanıt verdi. ‘2. Sayfa’ programında açıklamalarda bulunan Erberk, “Üç nesil oradaydık. Ben, annem ve kızım Lara. Çok gurur duyduk. Selin sahnede yürürken kuğu gibiydi. Konuşmalarıyla da inanılmaz etkiliydi. Gurur duydum kızımla” dedi.

Erberk açıklamalarına şöyle devam etti:

“Benim beklediğim ve hayal ettiğim Selin idi karşımdaki. Anne olunca bambaşka duygular hissediyorsunuz. Benim okullarım vardı biliyorsunuz. Hepsinin annesi gibiydim. Anaç duygularla bakıyorum. Bütün kızların heyecanını hissettim. Üç isim belirlenmesi gerekiyordu. Önemli olan medeni cesaretleriyle Türk kızını temsil etmeleriydi. Bütün kızlar kendilerini ifade ettiler ama tabi ki en güzeli benim kızım.”

KEŞKE KIZIMI TANISALARDI…

“Sosyal medyadaki yorumlara şaşırmadım. Miss Turkey seçildiğimde 1983’te sosyal medya yoktu ama birçok kişi aynı yorumları bana yapıyordu. Avrupa güzeli seçilince konuşmalar durdu. Meyvesi olan ağaç taşlanır. Keşke kızımı tanısalardı, bu yorumlara pişman olurlardı.”

BİRİNCİ GÖRMEK İSTERDİM

“Üç kişinin temsil etme hakkı vardı. Bu üçü seçildi. Sadece kızıma sarılma fırsatım oldu. Hemen elimden aldılar. ‘Birkaç gün kızınıza ulaşamayacaksınız’ dediler. Eve döndüğünde gerçek duygularını öğreneceğim. Kızımı birinci görmek isterdim ama Selin hedefine ulaştığı için onun adına mutluyum. O mutlu ise ben de mutluyum”