Gündem

Ölüm haberi doğrulandı! Beşiktaş’ın eski futbolcusundan acı haber geldi: Hayatını kaybetti

Daha önce Türkiye’de Beşiktaş forması da giymiş olan Dinamo Zagreb’in eski oyuncularından Zlatan Arnautovic’ten acı haber geldi. 68 yaşındaki ünlü futbolcunun hayatını kaybettiği bildirildi.

68 YAŞINDA HAYATINI KAYBETTİ

Futbolculuk kariyerinde Beşiktaş forması da giyen Zlatan Arnautovic, 68 yaşında vefat ettiği belirtilerek ailesine yakın kaynaklardan edindiği bilgiye göre Dinamo Zagreb’in eski oyuncularından Arnautovic, Zagreb’deki dairesinde hayatını kaybetmiş şekilde bulunduğu ifade edildi.

1981 yılında Banja Luka’dan Dinamo Zagreb’e transfer olan Bosna-Hersek kökenli Arnautovic, 1982’de takımının dördüncü Yugoslavya şampiyonluğunda ve 1983’teki yedinci Yugoslavya Kupası zaferinde kadroda yer aldı.

1985’TE KARİYERİ SONA ERDİ

Zlatan Arnautovic, 1983-84 sezonunu ise Türkiye’de Beşiktaş formasıyla geçirdi. Daha önce Dinamo Orahovica’ya verdiği röportajda Arnautovic şu ifadeleri kullandı:

“Hep gelip Dinamo’da oynamak istemiştim ama Borac daha önce gitmeme izin vermediği için Dinamo’ya 27 yaşında imza attım. Dinamo’da 3 sezon geçirdim. O zamanlar 1 milyon Mark karşılığında Beşiktaş’a transfer oldum. Dinamo’dan ülkenin en iyi savunmacılarından biri olarak ayrıldığım için kulüp benden iyi para kazandı. Kısa süre sonra Zagreb’e döndüm. Profesyonel kariyerim 1985’te sona erdi”