Gündem

Seren Serengil ile Lerzan Mutlu arasındaki dava bugün bitti; mahkeme, o ismi suçlu buldu! “Neler oluyor?”

Girdiği polemikler ile hafızalara kazınan ekran isimlerinden biri olan Seren Serengil, geçtiğimiz yıllarda Lerzan Mutlu’nun bir paylaşımı nedeniyle davacı olmuştu. İddianamenin kabul edilmesi üzerine başlayan Seren Serengil ile Lerzan Mutlu arasındaki dava, bugün karara bağlandı.

LERZAN MUTLU İLE SEREN SERENGİL ARASINDAKİ DAVA BUGÜNDÜ

Geçtiğimiz yıllarda sanatçı Lerzan Mutlu tarafından sosyal medyada yapılan bir paylaşım sonrası soluğu mahkemede olan Seren Serengil, o paylaşıma karşı dava açılmasını talep etmişti. Davalı Lerzan Mutlu tarafından 2020 yılında yapılan o sosyal medya paylaşımında davacı Seren Serengil ve annesine yönelik hakaret içerikli ifadelerin yer aldığı tespit edilmiş ve dava açılmıştı. Lerzan Mutlu’nun “zincirleme şekilde sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret” suçundan 4 yıl 1 aya kadar hapis talebiyle yargılandığı davanın karar duruşması, bugün Anadolu 41. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Lerzan Mutlu avukatı ile davaya katılırken; Seren Serengil ve annesi Nevin Teoman mahkemeye yalnızca avukatlarını gönderdi. Müşteki avukatı “Hakaretin muhatabının müvekkilim ve kızı olduğu açıktır” şeklinde ceza talebinde bulunurken; sanık avukatı, “Müvekkilin beraatini talep ederiz. Müvekkilimin yaptığı paylaşımın muhatabı müştekiler değildir ve bu iddia da ispatlanamamıştır. Dosyada atılı suçun işlendiğine dair somut delil bulunmamaktadır” ifadeleriyle savunmasını gerçekleştirdi.

MAHKEME KARARINI VERDİ; DAVAYI SEREN SERENGİL KAZANDI

Taraflar arasında başlatılan uzlaşma sürecinin olumsuz sonuçlanması nedeniyle, Lerzan Mutlu’ya “zincirleme şekilde sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret” suçundan 4 ay 10 günden 4 yıl 1 aya kadar hapis cezası istemi ile açılan davada karar çıktı. Hem sanığın hem de müştekinin avukatını dinleyen mahkeme, bu sabah görülen duruşmada, hükmün açıklanmasının geri bırakılması şartıyla Lerzan Mutlu hakkında “sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle alenen hakaret” suçundan 8 bin 720 TL adli para cezası verdi.