Gündem

Deniz Uğur ve Reha Muhtar arasındaki ‘şiddet’ davasında ara karar çıktı; velayet geçici olarak değişti! Bu kez konuşan Reha Muhtar oldu!

Ekranların tanınan simalarından biri olan ünlü oyuncu Deniz Uğur ile eski eşi haber spikeri ve sunucu Reha Muhtar’ın arasındaki dava başladı. Deniz Uğur’un Reha Muhtar’ın 13 yaşındaki ortak kızlarına şiddet uyguladığı gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunması üzerine başlayan davada mahkeme 13 yaşındaki kızın velayetinin Reha Muhtar’dan alınarak, tedbir amaçlı olarak 2 ay süreyle geçici olarak anneye verilmesini hükmetti. Bu süre zarfında iddiaları araştıracak olan mahkeme hakkında Reha Muhtar ilk kez, konuştu.

REHA MUHTAR, DENİZ UĞUR’UN İDDİALARINI REDDETTİ

Deniz Uğur’un Reha Muhtar’ın çocuklarına şiddet uyguladığı iddiası ile başlayan dava süreci ile ilgili konuşan Reha Muhtar, katıldığı ‘Söylemezsem Olmaz’ isimli magazin programında dava sürecini ve verilen kararları değerlendirdi. Çocuklarına mobbing uygulandığını iddia eden Reha Muhtar, hakkında öne sürülen ‘şiddet uyguladı’ iddialarını kesin bir dille reddederek, programda; “15 gündür çocuklarım mobbing altında, bana gösterilmiyor. Deniz Mina’nın ilk ifadesinde şiddet iddiası yok. 14 gün sonra böyle bir ifade veriyor. Poyraz’ın tüm mobbinge rağmen ‘Babamla mutluyum’ diyor. Çocuklarımın velayeti hâlâ bende” açıklamalarında bulundu. Ardından oğlunun karar olmamasına karşın annesi Deniz Uğur tarafından götürüldüğünü yani kaçırıldığını öne süren Reha Muhtar, “Oğlum, 4 özel korumayla adliyeden kaçırılıyor. Çocuğumu vermiyorlar. Deniz Uğur hakkında hapis cezası için Cumhuriyet Savcısı’na başvuruda bulundum” diye konuştu.

REHA MUHTAR, İDDİALAR SONRASI MANEVİ KIZINA İŞARET ETTİ

Katıldığı ‘Söylemezsem Olmaz’ isimli magazin programında çarpıcı açıklamalarda bulunan haber spikeri ve sunucu Reha Muhtar, manevi kızım dediği Ayşe Nazlı’ya da göndermede bulundu. Ayşe Nazlı’nın bu süreçte kendisine çok destek olduğunu belirten açıklamalar gerçekleştiren Reha Muhtar, yaptığı açıklamaların devamında; “3 çocuğum var. Çocuklarıma bir fiske vursam biyolojik olmayan çocuğum ve Poyraz, babalarıyla ilgili şikâyette bulunmazlar mı?” ifadelerini kullandı. Öte yandan Reha Muhtar’ın bu açıklamaları sonrasında henüz ünlü oyuncu Deniz Uğur’dan karşı bir açıklama gelmedi.