Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Resmen belli oldu! Maaşını Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan alanlara duyuruldu: Zam geliyor

Ülkemizde yaklaşık 14 milyon emekli promosyon gelişmelerini yakından takip etti. Artık ekim ayının gelmesi ile birlikte yeni promosyon kampanyaları gündeme gelmeye başladı. Son dakika! Resmen belli oldu! Maaşını Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan alanlara duyuruldu. Promosyon ödemelerine zam yapılacağı belirtildi. İşte detaylar..

Promosyon kampanyalarında gelişmeler yakından takip ediliyor. Emekliler bu yıl başlayan promosyon ödemelerini takip ederken, kamu bankaları harekete geçti. Birçok banka promosyon ödemelerini 10 bin TL’ye yakın yükseltti.

ERDOĞAN’IN AÇIKLAMASI BEKLENİYOR

Hemen hemen bütün özel bankalar promosyon ödemelerini emekliler için yükseltti. Bu sefer de gözler kamu bankalarına çevrildi. Kamu bankalarının bu kampanyalar sebebi ile müşteri kaybetmesi sonrasında çalışmalar başlatıldı. Buna göre emeklilere sağlanacak olan promosyon ödemesinin 28 Ekim’de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor.

EMEKLİLER BAYRAM EDECEK

Bu doğrultuda emeklilere ödenecek olan promosyon rakamlarının 10 bin TL’yi aşması bekleniyor. Devlet bankalarında ki promosyon rakamlarının da yükselmesi ile birlikte özel bankalar emekli müşterileri için 20 bin TL ödemeye hazır. Bu doğrultuda bankaların yarışı en çok emekliye yaracak.

3 KATI KADAR ÖDEME

Gelen son bilgiye göre 28 Ekim tarihine kadar kamu bankaları tarafından promosyon ödemelerinin duyurulması bekleniyor. Bankalar emekli aylıklarının 3 katı kadar promosyon ödemesi yapması gündemde olacak.