Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Promosyonlara rekor zam geldi! 14 bin 750 TL promosyon ödenecek: Detaylar belli oldu

Bankaların birbirleriyle yarış halinde olduğu promosyon ödemeleri gündemde kalmaya devam ederken emekli ve çalışanlar da alacakları promosyon miktarını sorgulatıyor. Bankalarla beraber kurumlar da promosyon miktarını artırırken bir belediye daha 14 bin lira promosyon verme kararı aldı.

PROMOSYON 14.750 TL OLDU

Konu ile ilgili olarak bankaların promosyon heyecanı bitmediği belirtilirken Zonguldak’ta Belediye’de çalışan işçilere 14 bin 750 TL promosyon haberi duyuruldu. Bu noktada kamu personelinin maaş ve ücretlerinin bankalar vasıtasıyla ödenmesine yönelik genelge gereğince üç yıl boyunca maaşların ödeneceği bankayı belirlemek için Gülüç Belediyesi tarafından bankalarla yapılan görüşmeler sonucunda Halkbank ile anlaşıldığı bildirildi.

Tüm bunlarla beraber Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş şeffaf bir ortamda, eşitlik ve rekabeti sağlayacak şekilde, Kdz. Ereğli’de şubesi bulunan bütün bankaların katılımına ve teklif vermesine açık olarak yapılan görüşmede ihaleyi Halk Bankası Kdz. Ereğli Şubesi kazandığını ifade etti.

AÇIKLAMA YAPILDI

Başkanlık makamında Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, banka yetkililerinin katılımıyla imza töreni gerçekleştirildi. Bu bağlamda anlaşma gereğince banka üç yıllık dönem için her personele 14 bin 750 TL tutarında bir promosyon verecek.

İmza töreni sonrası konu ile ilgili bilgi veren Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“İşçinin, emekçinin her zaman yanında olan belediyemiz, 67 çalışanımızı kapsayan ‘Maaş Ödeme Protokolü’nü en yüksek teklifi veren banka ile imzaladık.

Üç yıllık protokol karşılığında belediyemiz çalışanları 14 bin 750 TL promosyon alacak. Gülüç’ümüze birlikte hizmet ettiğimiz tüm mesai arkadaşlarıma hayırlı uğurlu olsun.”