EkonomiGenel

Emeklilere özel ödemeler bu hafta başladı: En yakın PTT şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz!

Emeklilere özel ödemeler bu hafta başladı! Milyonlarca emekli vatandaş en yakın PTT şubesine giderek parasını alabilecek. Acil nakit ihtiyacı olanların yapacakları başvurular sonucu ödemelerini alabilecekleri açıklandı.

PTT tarafından emeklilere 80 bin TL’ye kadar ödeme imkanı duyuruldu. Ödemeler emeklilerin maaş hesaplarına yatacak. Emekli maaşlarını PTT üzerinden alan emekliler kimlikleri ile birlikte PTT şubelerine giderek T.C. kimlik numaraları üzerinden yapılacak sorgulama sonucu ödemelerini alabilecekler. Kredi ödemeleri kişinin kredi notuna göre yapılacak. Başvurularda ise hiçbir şekilde kefil istenmiyor.

SIFIR ZAHMETLE KREDİ BAŞVURUSU

Emeklilerin PTT üzerinden başvurularını gerçekleştirmek ve nakit kredi kullanabilmeleri için öncelikle maaşlarını PTT üzerinden almaları gerekiyor. Emekli maaşını ilk defa PTT şubelerine taşımanız durumunda banka bu kredi için ilk önce maaş almanızı talep ediyor.

Maaş işlemlerinin bitmesinin ardından direkt olarak PTT gişelerine gideren başvuru yapabilir veya PTT’nin kısa mesaj hizmetini kullanarak oturduğunuz yerden sıfır zahmetle kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.