Editörün SeçtikleriEkonomi

Sürücüler direksiyonları ısıracak: 24 saat geçmeden ikinci zam haberi geldi! 6 Ekim akaryakıt fiyatları şimdiden belli oldu

Brent petrol düşmesine rağmen milyonlarca sürücü akaryakıt fiyatları ile ilgili büyük indirim hayalleri kurmuştu. Ancak gelen bir son dakika haberine gece yarısı zam gelmesine rağmen, 24 saat geçmeden bir zam daha geleceği açıklandı. Sürücüler resmen sinirden direksiyonları ısıracak. 6 Ekim akaryakıt fiyatları haberimizde..

Petrol fiyatlarına gelen indirimleri pompa fiyatlarına yansıtmaya akaryakıt şirketleri, petrolde yükseliş başlar başlamaz zamları yansıtmaya başladı. Gece yarısı gelen zamdan sonra daha şok atlatılamadan yeni bir zammın daha geleceği aktarıldı.

MOTORİN FİYATLARINA 1 TL 38, BENZİNE İSE 74 KURUŞ ZAM

Sektör kaynaklarının aktardığına göre, bu geceden itibaren geçerli olmak üzere litre fiyatı motorinde 1 lira 38 kuruş, benzinde 74 kuruş artacak. Dün gece de litre fiyatı motorinde 1 lira 10 kuruş, benzinde 62 kuruş artmıştı.

6 EKİM GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

Bu geceki zammın ardından benzinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 20,60 TL’ye, Ankara’da 20,73 TL’ye, İzmir’de 20,72 TL’ye yükselecek. Zammın ardından motorinin litre fiyatı ise yaklaşık olarak İstanbul’da 25,55 TL’ye, Ankara’da 25,66 TL’ye, İzmir’de 25,69 TL’ye yükselecek.