Editörün SeçtikleriEğitimGündem

28 Ekim okullar tatil mi edildi? 28 Ekim’de okullar var mı, tam gün mü, yarım gün mü? BELLİ OLDU

Milyonlarca öğrenci ve veli 28 Ekim Cuma günü okulların tatil olup olmadığını merak ediyor. Artık resmen Cumhuriyet Bayramı’na sayılı saatler kala 28 Ekim Cuma günü tatil mi? Sorusunun cevabı araştırılıyor. Resmen belli oldu! 28 Ekim okullar tatil mi edildi? 28 Ekim’de okullar var mı, tam gün mü, yarım gün mü? BELLİ OLDU

Bu yıl cumhuriyetimizin 99. Yıl dönümü kutlanacak. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. Yıl dönümüne az bir zaman kala herkesin aklına 28 Ekim tatil mi? Sorusu geldi. Her yıl düzenli bir şekilde Türkiye Büyük millet Meclisi’nin 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyeti ilan etmesi üzerine kutlanıyor. Bu yıl Cumhuriyet Bayramı cumartesi yani hafta sonuna denk gelmiştir.

28 EKİM CUMA TATİL Mİ, YARIM GÜN MÜ?

Cumhuriyet Bayramı’nın kutlandığı gün 29 Ekim Cumartesi günüdür. Bu gün resmi tatil olarak kayıtlara geçmişti. Cumhuriyet Bayramı, 28 Ekim günü saat 13.00’ten itibaren başlar ve 29 Ekim gününe kadar devam ettiğinden dolayı 28 Ekim öğleden sonra yarım gün tatildir.

28 EKİM CUMA GÜNÜ OKULLAR TATİL Mİ?

Cumhuriyet Bayramı 28 Ekim günü saat 13.00’te başlamaktadır. Bu sebeple 28 Ekim Cuma günü okullar öğleden sonra tatildir.