Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Araç sahiplerine bir kez daha kötü haber verildi! Akaryakıt ve otogaza çifte zam yapıldı: İşte yakıt fiyatlarındaki son durum

Akaryakıt fiyatlarındaki son dakika gelişmeleri gündemdeki yerini korurken dalgalanmaların devam ettiği paylaşıldı. Akaryakıt fiyatları otomobil sahipleri tarafından araştırılmaya başlandı. Bu noktada 5 Kasım güncel yakıt fiyatlarını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

DALGALANMALAR YAŞANIYOR

Son dönemlerde yaşanan dolar ve brent petroldeki akılalmaz dalgalanmalar vatandaşlar tarafından merak edildiği belirtilirken araç sahibi vatandaşlar tarafından gelen zamların ardından yeni yakıt fiyatları araştırılıyor. Gündemden eksik olmayan indirim ve zam haberleri sürekli değişiklik gösteriyor.

Araç sahipleri artık sabah uyandıklarında güncel akaryakıt fiyatlarına bakıyor. 5 Kasım Cumartesi akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? Son bir senede yapılan zamlar araç sahiplerini zora soktu. Dolar kurundaki artışa bağlı olarak brent petrol artışları beraberinde motorin ve benzinde yükselişe neden oluyor.

15 Ekim Cumartesi günü itibariyle motorin litre fiyatına 99 kuruşluk yeni bir zam daha yapıldığı paylaşılırken son olarak 22 Ekim Cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere motorine 1 lira 7 kuruş indirim gelmişti. Bunun yanı sıra 31 Ekim gecesi de benzine 71 kuruş zam yapılmıştı.

YENİ BİR ZAM YAPILDI

Cuma gününden geçerli olmak üzere benzine 1,31 lira, LPG’ye de 49 kuruşluk zam geldi.

İstanbul’da bir litre benzin fiyatı 22,69 TL

İstanbul’da bir litre motorin fiyatı 26,36 TL

İstanbul Avrupa yakasında bir litre LPG fiyatı 11,84 TL oldu.