Editörün SeçtikleriSağlık

Cinsel isteği zirveye taşıyor: Libidonuzu artırıyor! Tüketen zevkten dört köşe oluyor

Yaşın ilerlemesi ile birlikte hayatımızda pek çok noktada değişimler yaşanabiliyor. Sadece fiziksel olarak çevikliğinize değil, yemek isteğiniz, uyuma düzeninize kadar pek çok değişiklik olabilir. Bunun dışında libidonuzda düşüklük yaşanabilir. Çiftler libidonun yükselmesi ve cinselliğin artması için tercih edebileceğiniz başka çözümler de bulunmaktadır. Bu noktada tercih edebileceğiniz bazı içecekler libidonuzu artırabilirsiniz.

Eklem ağrıları, düşük cinsel istek ve vajinal kuruluk gibi şikayetleriniz artmaya başladıysa, cinsel dürtünüzü geri kazanmayı deneyebilirsiniz.

CİNSELLİK İÇİN ÖNERİLEN 5 İÇECEK

Bu noktada uzmanlar genel sağlığı korumak adına birtakım egzersizleri öneriyor. Cinsel gücü ve cinsel dayanıklığı artırmak da bu egzersizler sayesinde mümkün olabiliyor. İşte çiftlerin cinsel haytalarını renklendirmek için kullanabilecekleri 5 önemli içecek..

YEŞİL ÇAY

Yeşil çay sadece kilo vermek için değil, aynı zamanda cinsel isteğinizi de canlandırmak için kullanabileceğiniz bir içecek. İçerisinde cinsel organlardaki kan akışını destekleyen kateşinler isimli zenginler bileşikler içeriyor. Bu da cinsel dürtünün artmasına yardımcı olmaktadır.

KAHVE

Kahve, hepimizin bildiği gibi, bir ruh hali geliştiricidir! Kafeinle dolu kahvenin hem erkeklerde hem de kadınlarda cinsel dürtü için faydalı olduğu söyleniyor.

KIRMIZI ŞARAP

Cinsel Tıp Dergisi, şarabın hem erkeklerde hem de kadınlarda cinsel uyarılmayı artırabileceğini belirtiyor. Burada bir uyarı: Aşırıya kaçmayın!

MUZLU SMOOTHIE

Sağlıklı ve lezzetli bir muzlu smoothie kimseyi incitmez! Bu kombinasyon, vücudunuza fiziksel güç vermenin ötesine geçer. Ayrıca cinsel dürtünüzü artırabilir. Uzmanlara göre muz, erkeklerde libido ve testosteronu artıran bromelain enzimine sahip. Düşük libidoyu yükseltmek için hemen deneyin.

NAR SUYU

Nar suyu, her iki cinsiyette de cinsel hormonları artırmadaki yararları için uzun süredir araştırılmaktadır.