Editörün Seçtikleriİş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

Kamuya sayaç okuma elemanı alınıyor! KPSS şartı aranmayacak: 18-45 yaş arası başvurabilecek

Kamu personel alımlarını takip edenlere güzel haber! İŞKUR açık kamu iş ilanları üzerinden kamuya sayaç okuma personeli alınacağı duyuruldu. Yapılacak olan alımlarda KPSS şartının aranmayacağı belirtildi. Başvuruda bulunmak isteyenlerin 18-45 yaş arasında olması gerektiği ifade edildi. En az lise en fazla önlisans mezunu adayların başvuruları değerlendirmeye alınacak. İşte detaylar..

Alımların şu an için Bolu Gerede Belediyesi’ne yapılacağı açıklandı. Sınav şartının aramayacağı personel alımında adaylarda 5 yıllık B sınıfı sürücü ehliyeti isteniyor.

KURA İLE ALIM YAPILACAK

Su sayaç okuma personeli alımı başladı. Kamu kurumuna yapılacak olan alımlarda alımların kura ile olacağı duyuruldu. İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alımında başvuru şartları ve kura bilgileri şu şekilde:

SU SAYAÇ OKUMA ELEMANI BAŞVURU ŞARTLARI

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

1-    2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

2-    Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

3-    Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

4-    18 yaşını tamamlamış olmak.

5-    Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli yada muaf olmak.)

6-    Her aday Türkiye iş Kurumunda (İŞKUR) yayımlanan listede belirtilen bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

7-    Adayların, meslek koluna uygun olarak talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olması gerekmektedir.

8-    Belirtilen Süreler içerisinde evrak teslimi şahsen yapılacak olup, aksi takdirde başvuruları idarece reddedilecektir.

9-    İlanda belirtilen şartların tamamını taşıyan adaylar, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden 11.11.2022-15.11.2022 tarihleri arasında elektronik (online) kullanıcı girişi yaparak başvurularını yapacaktır.

10-    Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilemeyecektir.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI

1-    İlanın ilk başvuru tarihi itibariyle başvuruda bulunacak adayların Gerede İlçe sınırları içerisinde ikamet ediyor olması. Başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmez (Tarihçeli yerleşim yeri belgesinde kayıtlı olan adresi dikkate alınır)

2-    İlanın ilk başvuru tarihi itibariyle 45 yaşını doldurmamış olmak.

3-    4 Yıl meslek deneyimine sahip olduğunu belgelemek.

4-    En az 5 yıllık B sınıfı Ehliyete sahip olmak.

Belge Teslim İşlemleri:

1-    İlanın yayınlanmasının sona ermesi itibariyle 16-18/11/2022 tarihileri arasında mesai bitimine kadar başvuru için gerekli belgeleri (Sgk hizmet dökümü, Tarihçeli yerleşim yeri belgesi, ehliyet fotokopisi, kimlik fotokopisi, mesleğe ilişkin belgelerin fotokopisi, diploma fotokopisi, adli sicil kaydı, askerlik durum belgesi) süresi içerisinde Gerede Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ne şahsen teslim etmesi gerekmektedir. Süresinden sonra yapılacak başvurular idarece kabul edilmeyecektir.

2-    Belirtilen tarihlerde adaylardan istenen evrakların Belediyeye teslim edilmemesi veya evrakların eksik teslim edilmesi halinde adayların isimleri nihai listede çıksa bile kuraya katılamayacaktır.

KURA İŞLEMLERİ

1-    Kura işlemleri, belge işlemlerinin ardından 22.11.2022 tarihinde saat:14.00’da Gerede Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilecektir.

2-    Talep edilen meslek kolları için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş ilanı sayısın 4 katı kadar asil ve 4 katı kadar yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen 4 katı kadar asil aday sözlü sınava tabi tutulacaktır.

SÖZLÜ MÜLAKAT İŞLEMLERİ

  1. Başvuru sayısının istihdam edilecek kadro sayısının 4 katına ulaşmaması dur
  2. umunda kura çekilişi yapılmayacak olup doğrudan sözlü mülakat yapılacaktır.
  3. Sözlü mülakat 24.11.2022 tarihinde saat:09.30’da Gerede Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilecektir.
  4. Sözlü mülakatta başarılı sayılmak için 100 tam puan üzerinden 70 puan alınması gerekmektedir.
  5. Başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle açık iş ilanı sayısı kadar asil aday belirlenecektir.

BAŞVURUDA BULUNMAK VE İLAN DETAYLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN