Editörün SeçtikleriGündemPolitika

Meclis’te yumruklu kavga: Milletvekili yoğun bakıma kaldırıldı! İYİ Parti milletvekili Hüseyin Örs kimdir?

Gelen bir son dakika haberine göre bugün TBMM’de bütçe görüşmeleri devam ederken büyük bir gerginlik yaşandı. AK Parti ve İYİ Parti Milletvekilleri arasındaki gerginlik yumruklu kavgaya dönüştü. Gerginlik büyürken AK Partili Zafer Işık ve İYİ Partili Hüseyin Örs arasında yumruklar konuştu.

Vekiller kavgayı ayırmayı güçlükle başarırken, başına darbe aldığı belirtilen İYİ Partili Hüseyin Öz’ün hastaneye kaldırıldığı açıklandı. Yoğun bakıma alınan Öz’ün kalp pili endişe yarattı. Peki, İYİ Partili Hüseyin Örs kimdir?

“YUMRUKLAŞMA YAŞANDI”

AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık ve İYİ Parti Trabzon milletvekili Hüseyin Öz arasında bir yumruklaşma yaşandı. Kavga güçlükle sakinleştirilirken görüşmelere 10 dakika ara verildi.

ARKA TARAFA BUZLAR GİTTİ, MÜDAHALE YAPILDI”

Öte yandan CNN Türk muhabiri Duygu Ayaz Bayram ise Mecliste yaşanan gerginliğe ilişkin şunları aktardı:

“Tartışma bitti konuşmaya geçilecekken İYİ Parti milletvekili Ümit Beyaz kürsüye çıktı, tam o sırada Ümit Beyaz konuşmasına başlayamadı demek doğru olur. O sırada AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık ile İYİ Partili Hüseyin Öz arasında yumruklaşma yaşandı. Tabii İYİ Parti grubu ile AK Parti grubu ayağa kalkıp genel kurulun ortasında karşı karşıya gelince tüm milletvekilleri de araya girmek için ayağa kalktılar. O anda aslında hem ayırmaya çalıştılar ancak o anda da yumruk atıldığını da söyleyebiliriz. Tartışmanın kavgaya dönüşmesinin sonrasında da arka tarafa buzların gittiğini ve bir müdahale yapıldığını aktarmakta da fayda var.”

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN ÖRS KİMDİR?

18 Ekim 1964 tarihinde Trabzon’da doğdu. Babasının adı Ahmet, anne adı Havva’dır. 1981 yılında Trabzon Lisesi’nden 1985’te Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) FEF Matematik Bölümü’nden mezun oldu.

1986’da Giresun Kız Meslek Lisesi’nde Öğretmen olarak meslek hayatına atıldı. 1987’de KTÜ Bilgisayar Programcısı olarak göreve başladı. 1989’da KTÜ İİBF’de Asistan oldu. 1991’de YASED İnceleme Yarışmasında Az Gelişmiş Ülkelerde Ekonomik Kalkınma ve Çevre Amaçlarının Uyumlaştırılması isimli çalışması ile Türkiye Birincisi oldu. 1992’de KTÜ’de İktisat Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1998’de KTÜ’de İktisat Doktora Programını tamamlayarak İktisat Doktoru, 1999’da Öğretim Görevlisi oldu. 2000’de askerliğini yaptı. 2001’de yurt dışı görevi için gittiği Kazakistan’da Türk-Kazak Devlet Üniversitesi olan Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde Açık Öğretim Fakültesi Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2008’de KTÜ İİBF Ekonometri Bölümünde Yardımcı Doçent unvanı alarak Ekonometri Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevine atandı. 2009’da 1461 TRABZON Futbol Kulübü Başkanlığına seçildi. 2012’de KTÜ Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 2014’te MHP’den Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, 2015 seçimlerinde de Milletvekili adayı oldu. KTÜ İİBF’de Dr. Öğretim Üyesi iken 24 Haziran 2018 seçimlerinde İYİ Parti’den 27. Dönem Trabzon Milletvekili seçildi. Hüseyin Örs evli ve 1 çocuk babasıdır.