Editörün SeçtikleriEkonomiGündemPersonel Alımı

31 Aralık’a kadar başvuru yapabilirsiniz! Yılın son bekçi alım ilanı yayımlandı: e-Devletten başvurun

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden güncel personel alımları tüm hızıyla yayımlanmaya devam ediyor. Bu doğrultuda Aralık ayının sonuna kadar başvurusu devam eden bekçi alımı yapılacağı belirtildi. Aralık ayı İŞKUR personel alım ilanları doğrultusunda 18 – 55 yaş arası adayların başvuru yapabildiği bekçi alım ilanının yayımlandığı aktarıldı. En az ilkokul mezunu olan adayların da başvuru yapabildiği belirtilirken söz konusu ilana başvuruların Aralık sonunda 31 Aralık’ta biteceği aktarıldı.

55 YAŞA KADAR HERKES BAŞVURUR

Bekçi alımlarının şu an için sadece özel sektör için olduğu ifade edilerek özel sektörde bekçi olarak görev yapmak isteyen adaylarda yaş şartı olmadığı 55 yaşına kadar olan adayların başvuru yapabildiği vurgulandı. Bu doğrultuda İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanda genel şartlar aranıyor. Ayrıca alım yapacak kuruma göre özel şartlar da paylaşıldı.

ARANAN ŞARTLAR

Konu ile ilgili olarak bekçi alımı genel şartları şöyle paylaşıldı:

– T.C. Vatandaşı olmak,

– İlköğretim, Lise, önlisans ve lisans mezunu olmak yurt dışı okullardan mezun olanların denklik belgesine sahip olmaları,

– 18 yaşını tamamlamış olmak,

– Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak lazım

– Alkol, uyuşturucu ya da uyarıcı madde tüketimi nedeniyle tedavi görmüş ya da görüyor olmamak

– Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal ya da illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak

– En az ilköğretim, lise ya da dengi okul mezunu olmak lazım (İlanlara göre değişkenlik gösterebilmektedir)

– Vardiyalı çalışmaya uygun olmak

ALIMLAR KOCAELİ’DE

İlanların yayımlandığı iller değişkenlik gösteriyor. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile yayımlanan ilan doğrultusunda söz konusu alımların Kocaeli’de olacağı ifade edildi.

Başvuru için TIKLAYIN