Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Aile Bakanı Yanık resmen duyurdu! Hesaplara 3.336 TL para yatırıldı: ATM’lerden paranızı alabilirsiniz

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapıldı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık destek ödemeleri ile ilgili yazılı bir duyuru yapıldı. Bakan Yanık açıklamalarında Bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 1 milyar 885 milyon TL evde bakım yardımını hesaplara yatırmaya başladıklarını vurguladı.

ÖDEMELER BAŞLADI

Evde bakım yardımı kapsamında hak sahibi başına aylık 3 bin 336 TL ödeme yapıldığını hatırlatan Bakan Yanık açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 1 milyar 885 milyon TL evde bakım yardımını hesaplara yatırmaya başladık. Bu ay 565 bin vatandaşımız evde bakım yardımından yararlanıyor. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim”

Tüm bunların yanı sıra Bakan Yanık açıklamalarında Engellilik alanındaki Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun hiç kimseyi arkada bırakmayan toplum vizyonu ile hareket ederek, engelli bireylerin kendi sosyal çevrelerinde, ayrımcılığa uğramaksızın toplumsal yaşamın her alanına aktif ve bağımsız bir şekilde katılımlarını sağlamak olduğunu da vurguladığını aktardı.