Editörün SeçtikleriEğitimGündem

Son dakika yoğun kar yağışı var! Kaymakamlıklar peş peşe duyurdu: O illerde okullar tatil edildi

Kar yağışının Türkiye’yi etkisi altına almaya başladığı belirtilirken yoğun kar yağışı nedeniyle birçok şehirde okulların tatil edildiği ifade edildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından Türkiye’de kara kış kendini gösterirken ülkemizin dört bir yanında kar yağışı etkili olmaya başladı.

OKULLAR TATİL EDİLDİ

Uzmanlar kar yağışının artarak devam edeceği belirtildi ve valilikler peş peşe eğitme ara verildiği haberlerini duyurduğu paylaşıldı. Bu noktada Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde tüm okullar 1 gün tatil edildiği aktarıldı. Ayrıca Adana’nın Aladağ ilçesinde kar nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği vurgulandı.

Tufanbeyli Kaymakamlığından yazılı bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Aşırı yağan kar yağışı nedeniyle Tufanbeyli genelinde okullar 21 Aralık 2022 çarşamba günü 1 gün tatil edilmiştir. Engelli ve hamile kamu görevlileri ise idari izinli sayılacaktır”

KAHRAMANMARAŞ’TA DA EĞİTİME ARA VERİLDİ

Saimbeyli ilçelerinde de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde tüm okullar 1 gün tatil edildi. Bununla beraber Kahramanmaraş’ı esir alan kar yağışı nedeniyle, eğitime 1 gün ara verileceği duyuruldu.

Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Afşin ilçesi genelinde eğitim öğretime 21 Aralık Çarşamba günü ara verildiği ifade edildi.